КВУ: схвалений Веніціанської комісією законопроект про вибори підмінили на Банковій

26 Жовтня 2011, 16:00

Він вважає, що законопроект про вибори «дорогою» з Адміністрації до Верховної Ради тихцем поміняли – і зовсім не в той бік, який схвалила б Венеціанська комісія та українська громадськість.

За словами Черненка, робоча група при президенті майже рік писала проект документа, а коли текст став відомий, його досить жорстко критикували експерти і громадські організації. Зокрема за зміну виборчої системи і підняття бар'єру, та інші речі, про які багато писалося.

«Проте ми в КВУ чесно відзначали і позитивні моменти. Зокрема, там було фактично унеможливлено зняття з виборів кандидатів в мажоритарних округах. Були гарні правила для спостерігачів від громадських організацій. Але раптом президент відмовився вносити законопроект. Очевидно, не бажаючи брати на себе відповідальність саме за ті новації, котрі там з'явилися. В результаті його подала група депутатів від більшості», – пояснив Черненко.

Він зауважив, що хоча ніхто офіційно не заявляв, що до Верховної Ради подано той самий законопроект, але учасники «законодавчої підміни» добре знають про що йдеться і навіть не приховують цього.

«Як тільки документ з'явився на сайті ВР, я його проаналізував і побачив, що він на 95 % ідентичний проекту робочої групи. Мало того: я скачав цей файл і подивився його властивості, так от, по них видно, що файл створений в адміністрації президента. Все просто, як бачите. Ніхто не ховається, хоч би заради пристойності», – розповів Черненко.

Як повідомлялось, проект закону «Про вибори народних депутатів», внесений в Раду представниками більшості і зареєстрований під №9265-1, відрізняється від аналогічного документа, що пройшов експертизу у Венеціанській комісії. Зокрема, в законопроекті з’явилася норма про два попередження, а після третього – рішенням виборчої комісії можуть скасувати реєстрацію кандидата-мажиротарника. Крім того, на бюлетенях пропонується не друкувати номер виборчої дільниці – це означає, що з'явиться можливість фальсифікувати вибори, перекидаючи їх з одного ділянки на іншу.

Представники парламентської більшості не мають наміру узгоджувати свої правки з європейськими експертами.

Як повідомлялось, 10 жовтня у Верховній Раді зареєстровано проект Закону про вибори народних депутатів України.

Детальніше читайте: «Законом про вибори маніпулюють «наперсточники».