Курченко запевняє, що починав кар’єру олігарха з посади звичайного кур’єра

1 Липня 2013, 12:29

«Я прийшов у «ЕкспоГаз» кур'єром. Ця компанія займала тоді не більше 2% від всього бізнесу Гуменного (Ігор Гуменний – засновник холдингу UBC Group- ред.). Його основний бізнес – пивна компанія, в яку входить виробництво і дистрибуція пивного обладнання у всьому світу. Це величезна компанія – зараз 170 філій у світі. А «ЕкспоГаз» був маленьким непрофільним бізнесом. Коли я почав там працювати, для мене Ігор Гуменний був як зараз Барак Обама і Путін разом узяті, – розповів Курченко.

Він зауважив, що безпосередньо з Гуменним познайомився, коли став працювати заступником  директора в «ЕкспоГаз». «Тоді Кошель (Андрій Кошель – керівник з продажів- ред.) став запрошувати мене на наради директорів, тому що я вже був у статусі заступника директора, і мій підрозділ істотно впливав на результати роботи компанії. Але це було значно пізніше – на етапі працівника-підлеглого у мене з ним ніякого особливого контакту не було», – сказав бізнесмен.

Він також запевнив, що, розпочавши бізнес,  володів компаніями  «Каскад КСВ» і «КМК Ойл». «Це була нерухомість, торгівля нафтопродуктами, але я був власником цих компаній недовго, потім я їх продав, і що з ними відбувалося далі – я уявлення не маю», — сказав він.

За словами Курченка, його партнерами в цих компаніях були вихідці з «ЕкспоГазу»  Олександр Поздняков та Євген Мас. «Поздняков також працював в «ЕкспоГаз». Це був якийсь товариш Кошеля. Він так само, як і Кошель, із Запорізької області, міста Орєхова. Грамотний хлопець. А Євген Мас – син Маса Миколи Степановича, голови правління «Донецькоблгаза». З Миколою Степановичем я познайомився, працюючи в «ЕкспоГаз». Але спочатку я познайомився з його донькою Оксаною, яка була головою правління «Макіївкагаз». Я якийсь час співпрацював з нею, продавав їй газ. Пізніше вона познайомила мене з татом. Я з ними здружився, і пішовши з «ЕкспоГаз», ці відносини розвивав. А Женя Мас – приблизно мій ровесник, який також дуже активно займався бізнесом. Але зараз він вже бізнесом не займається», – додав він.

У той же час Курченко спростував інформацію, що Оксана Мас, яка є заступником голови дочірньої компанії НАК «Нафтогаз Україні» «Газ України»,  була його  бізнес-партнером . «У мене з нею добрі стосунки, ми знайомі, напевно, вже років 8-9 вже. Але ми не партнери. І більше того, партнерами ніколи не були», – сказав бізнесмен.

.Він також розповів, що в команді «Каскад КСВ» загалом працювало до 20 людей.   «По-моєму, видаткова частина там (у компанії – ред.) була дві копійки. Що там фінансувати? Штат максимум 20 осіб, утримання яких обходилося в $5000-10 000 на місяць. Якийсь час фінансував компанію за рахунок грошей, зароблених в «ЕкспоГаз», я тоді працював замдиректором з оптових продажів. Я сам придумав цей напрямок, до цього його не було в компанії. Паралельно побудував стосунки з багатьма учасниками ринку, такими як Микола Степанович Мас – (пауза) – ТНК, банкірами. Це був великий етап», – сказав він.

Нагадаємо, бізнесмен Сергій Курченко придбав 98% акцій медіа-холдингу UMH. Раніше Курченко купив   футбольний клуб "Металіст" у бізнесмена Олександра Ярославського, потім Одеський НПЗ у російського гіганта ЛУКОЙЛ, а також мережу газових АЗС в Німеччині. При цьому сума кожного придбання, за оцінками експертів, перевищувала сотні мільйонів доларів.

Активи 27-річного харків'янина Сергія Курченка становлять, за даними журналу "Фокус", не менше $650 млн