НОВИНИ

Курченко заперечує свою причетність до Сім'ї

Президент харківського футбольного клубу «Металіст» Сергій Курченко заявив, що оточення президента Віктора Януковича не вплинуло на розвиток його бізнес-імперії. Про це він заявив в інтерв'ю журналу «Корреспондент».

Зокрема, коментуючи інформацію в ЗМІ, що багато в чому його успіх визначений близькими стосунками з сином генпрокурора Артемом Пшонкою, а також з найближчим оточенням президента України - першим віце-прем'єром Сергієм Арбузовим, міністром доходів і зборів Олександром Клименко, Курченко зазначив, що ні з одним з них у нього немає необхідності спілкуватися.

"Їх посади та їх становище не передбачають ніякого зіткнення з моїм бізнесом", - заявив він.

Журналісти парирували, що це в Швеції, на відміну від України, бізнесмену не потрібно спілкуватися з прокурорами та податковими начальниками.

"Це казки, що нас якось підтримують або допомагають влада. Якби у нас була можливість спілкуватися з цими людьми і тим більше використовувати якісь преференції від влади, ми б йшли принципово іншим шляхом. Подивіться, відсотків 80 з того, що ми продаємо, - воно не з України. І економіка в основному робиться на ефективній закупівлі, а не на ефективній продажу", - заявив Курченко.

Крім цього, він розповів, що перший капітал заробив на перепродажу нерухомості.

"Це були роки, коли нерухомість за рік зростала (в ціні) на 200-300%. Банки кредитували всіх. Тоді звичайний позичальник, як я, міг брати кредити навіть під 7-8%", - пояснив Курченко.

За словами бізнесмена, у 2004 році він почав бізнес, маючи $200 тис, зароблених в "ЕкспоГаз" і частково взятих у кредит, а в 2008 році його бізнес мав оборот у 300 млн доларів. Основний напрямок - продаж нафтопродуктів.

"По ходу виникли різні додаткові бізнеси - біржі, логістичні компанії і т. д.", - розповів бізнесмен.

Як відомо, активи 27-річного харків'янина Сергія Курченка становлять, за даними журналу "Фокус", не менше $650 млн. 

Нагадаємо, Курченко є головою ради директорів групи "ВЕТЕК" (раніше - "Газ Україна-2009"). Група спеціалізується на торгівлі скрапленим та природним газом, нафтопродуктами та товарами для нафтогазової галузі, експлуатує близько 150 АЗС.

За даними ЗМІ, засновником головних структур групи "ВЕТЕК" виступив невідомий бізнесмен Андрій Кошель. За останні півроку Україна дізналася, що Курченко купив спочатку футбольний клуб "Металіст" у бізнесмена Олександра Ярославського, потім Одеський НПЗ у російського гіганта ЛУКОЙЛ, а також мережу газових АЗС в Німеччині. При цьому сума кожного придбання, за оцінками експертів, перевищувала сотні мільйонів доларів.

Нещодавно депутат Юрій Сиротюк направив депутатський запит на ім'я генпрокурора Віктора Пшонки та глави СБУ Олександра Якименка, в якому йшлося про те, що син генпрокурора Віктора Пшонки "кришує" діяльність компанії Курченка "Газ Україна-2009", яка здійснює контрабанду бензину і монополізує ринок. Пізніше депутат від Партії регіонів Артем Пшонка (син генпрокурора) заявив про непричетність до діяльності компанії "Газ Україна-2009".

Крім цього, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов висловив свою думку про причини успішності Курченка, припустивши, що глава ВЕТЕК має "якийсь секрет": "Може, він вундеркінд і працює цілодобово?.. Не можу відповісти", - сказав Арбузов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.