Курченко спростував інформацію, що за минулі півроку він загалом витратив на купівлю компаній близько мільярда доларів. «Перше – UMH. Згідно з умовами операції, ми зараз заплатили тільки половину суми. Друга половина – поетапно протягом восьми місяців, з правом розрахуватися швидше. Ймовірно, я цим правом скористаюся. Отже – UMH близько $ 170 млн. Друге – клуб (ФК «Металіст» – ред.)- менше $ 100 млн. Третє – Одеський НПЗ. «Лукойл» зупинив цей завод, бо він збитковий. Скільки, по-вашому, може коштувати збитковий завод? На жаль, згідно з умовою контракту, я не можу розголошувати суму», – сказав Курченко.
«Разом: 100 + 175 + одеський завод. Виходить в кращому випадку $ 400 млн. Підкреслю – це максимум», – підсумував бізнесмен.
Він пояснив, що здійснити такі великі бізнес-угоди йому вдалось за рахунок того, що за попередні роки нічого не купував, а також завдяки банківським кредитам. «Ми вже багато років будуємо відносини з банками. У нас хороші відносини з ВТБ та іншими банками, ми активно залучаємо торгове фінансування. Думаю, що з усіх українських груп ми, напевно, найбільш активно зараз використовуємо фінансові інструменти», – сказав він.
В той же час, бізнесмен спростував інформацію, що сума угоди купівлі медіа-холдингу близька до $ 365 млн. «Коли ми вирішили придбати UMH, то дивилися на цей бізнес з точки зору виручки, EBITDA і перспектив розвитку», – заявив Курченко.
Він вкотре наголосив, що він придбав медіа-холдинг для диверсифікації бізнесу. «Медіахолдинг забезпечить повернення інвестицій за 6-7 років. І за найближчий рік у нього прогрес буде не менший, ніж у «Металіста». Є колосальні перспективи зростання у того ж інтернет-сегмента. Це на 100% бізнес-угода і вигідна покупка», – пояснив бізнесмен.
Він також сказав, що не збирається змінювати керівництво медіа-холдингу. «Ми не збираємося сильно змінювати команду топ-менеджерів, тільки посилимо деякі позиції. Ми хочемо вийти на рентабельність 20-30% річних, домогтися кращої динаміки розвитку UMH. І я впевнений, у нас це вийде. Подивіться на «Металіст», я купив його перед Новим роком, а зараз у нас вже срібні медалі чемпіонату України. Такого не було ніколи», – сказав він.
У той же час Курченко назвав відмову головного редактору українського Forbes Володимира Федоріна співпрацювати з новими власниками «некоректною та непрофесійною». «Я дзвоню Федорину і кажу: «Давайте, вас зустрінуть. Ви ж будете на інтерв'ю? »Він відповідає:«Ні, з чого ви взяли?». Думаю, може, якісь справи або щось трапилося, пропоную: давайте на наступних вихідних зустрінемося, познайомимось. Він каже: «Я і знайомитися не буду, це моя принципова позиція». Я питаю: «Ми вас чимось образили?». На що він розповідає, мовляв, торік ми нібито намагалися через видавця передати йому гроші за невихід статті про «ГазУкраіна-2009», і до того ж мої співробітники нібито погрожували йому і журналістам (при узгодженні прес-служба ВЕТЕК зазначила, що мова йшла про загрозу судових позовів. – вказує Forbes). На що я зауважив, що це неправда, я ніколи не намагався передати гроші, а що стосується моїх працівників, то в той час ми користувалися залученими фахівцями, і якщо вони в чомусь були не праві, ми приносимо вибачення, розберемося – винних покараємо», – розповів Курченко.
«Я вважаю цей вчинок некоректним і непрофесійним. І якщо він такий принциповий, то чому він пішов з 1 жовтня, а не з 1 липня?…У моєму розумінні це не професійно, не коректно, і якщо у нього немає інших аргументів, крім того, що це моя принципова позиція – з вами не знайомитися, то це мене 100% ображає. І якщо він такий принциповий, то у мене до нього питання: а чому він звільняється 1 жовтня? Тобто він відносно принциповий, в якомусь періоді?», – додав він.
Разом з тим він пообіцяв, що як акціонер побудує з усіма виданнями холдингу «правильні, прозорі відносини, які будуть закріплені юридичними документами». «У мене буде такий договір з Forbes. І я буду чітко виконувати вимоги та побажання ліцензіата. Представник американського Forbes Мігель Форбс – остання інстанція в усіх редакційних питаннях як представник компанії-ліцензіата. Саме Мігель, а не Федорін. І якщо у мене є з ним договір, які у мене є підстави втручатися в редакційну політику?», – сказав Курченко.
На уточнююче запитання, чи означає це, що у виданні може з’явитись матеріал, на приклад, про зловживання «Сім'ї» він сказав: «Я обіцяю, що буду виконувати умови договору».
Читайте також: Купити шустро. Оточення Януковича почало прискорену "зачистку" інформаційного поля
Як відомо, активи 27-річного харків'янина Сергія Курченка становлять, за даними журналу "Фокус", не менше $650 млн.
У червні Сергій Курченко придбав 98% акцій медіа-холдингу UMH. Раніше Курченко купив футбольний клуб "Металіст" у бізнесмена Олександра Ярославського, потім Одеський НПЗ у російського гіганта ЛУКОЙЛ, а також мережу газових АЗС в Німеччині.