У повідомленні зазначається, що 1 травня начальник автогосподарства Алуштинського Госіполкома поскаржився до міліції про те, що на набережній Алушта їздить без дозвільних документів та погодження з Алуштинською міською радою електромобіль.
На місце події для перевірки інформації виїхала слідчо-оперативна група, в тому числі співробітники підрозділів ДСБЕЗ, дільничних інспекторів міліції, Державтоінспекції.
Автомобіль був зупинений під чам руху. За кермом перебувала молода дівчина, а в салоні – 5 пасажирів, які нібито заплатили за поїздку.
„Правоохоронцями були опитані пасажири транспортного засобу, які пояснили, що ними були сплачені грошові кошти в сумі 10 гривень з кожного за прогулянку на даному автомобілі.
Згідно з чинним законодавством, предмети і об'єкти правопорушеннявитребуються правоохоронними органами до рішення суду. Тому було прийнято рішення евакуювати даний транспортний засіб. Для цього було викликано евакуатор, в який завантажили електромобіль”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначається у повідомленні, підприємець М. приїхав на місце, коли електромобіль вже помістили на евакуатор. Підприємець своєю машиною перегородив рух евакуатора.
Відео Human Rights In Ukraine
„Дані дії були зафіксовані співробітниками міліції на відео. При цьому, громадянин М., не звертаючи уваги на зауваження міліціонерів, сів у кабіну евакуатора. Покинув він її тільки після третього зауваження правоохоронців.
Далі даний громадянин піднявся в кузов евакуатора і спробував відкріпити електромобіль від майданчика евакуатора. При цьому він погрожував співробітникам міліції своїми корупційними зв'язками і також не виконував їх законних вимог покинути автомобіль і розібратися в ситуації спокійно. Йому було зроблено близько 15 зауважень про те, що він порушує громадський порядок”, – йдеться у повідомленні.
Тому, заявляють у міліції, на нього наділи наручники. Міліція переконує, що після цього громадянин заявив, що йому стало погано, тому йому викликали швидку.
"Однак від медичної допомоги та прийому будь-яких медикаментів, які могли б поліпшити його стан здоров'я, громадянин М. відмовився", – додали в повідомленні.
Міліція заявляє, що громадянин М. наніс тілесні ушкодження дільничному інспектору міліції Алуштинського МВС Євгену Маркову.
„Міліціонеру було рекомендовано звернутися до ЦРГБ м. Алушта для зняття побоїв. З медичної установи надійшло повідомлення про те, що медиками зафіксовані тілесні ушкодження – синці та подряпини на руках і зап'ястях – у Євгена Маркова”, – повідомляє міліція.
Між тим, очевидець подій Андрій Євтушенко зазначив, що жодних подряпин на руках дільничного не було.
Міліція заявляє, що інший громадянин, який знімав відео, "зробив останнього жест рукою, що показує, що громадянин М. повинен симулювати поганий стан свого здоров'я".
Саме цим міліція пояснює кадри, на яких підприємець "показує", що йому погано.
"Проте ні присутня поруч дружина, ні громадянин Є. на погане самопочуття громадянина М. не відреагували. Бригаду "швидкої допомоги" громадянину М. викликав дільничний інспектор міліції Євген Марков", – зазначили у міліції.
"На сьогоднішній день стан здоров'я громадянина М. стабільний. За поясненням медиків, він просто переніс душевне хвилювання", – додали у повідомленні.
"Офіційно заявляємо, що заходи фізичного та психічного впливу по відношенню до громадянина М. співробітниками міліції не застосовувалися", – наголосили в міліції, однак ніяк не пояснили подряпини на тілі підприємця.
Як повідомлялось, на Черкащині начальника карного розшуку районної міліції арештували за підозрою у катуванні затриманого.
Нагадаємо, у травні минулого року Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань осіб, які утримуються під вартою.
Раніше міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко прогнозував, що після схвалення проекту нового Кримінально-процесуального кодексу не буде випадків застосування катувань в органах міліції.