За словами міністра, нині в Україні можна побачити системні позитивні зрушення та поліпшення бізнес-клімату, серед іншого, у сфері реєстрації бізнесу в країні.
«Нині на порядку денному – багато законопроектів, які спрямовані на спрощення реєстраційних процедур, створення прозорої зрозумілої системи оподаткування, створення інших сприятливих умов для приходу в Україну інвестицій. Також зазначу, що при МЗС буде функціонувати Рада експортерів та інвесторів, ми нині працюємо над створенням цього органу», – повідомив Кожара.
Подальше покращення бізнес-клімату і створення прозорої системи ведення бізнесу цього року – один з пріоритетів українського уряду, наголосив міністр.
Як повідомлялось, 29 січня президент Віктор Янукович, під час зустрічі з керівниками антимонопольних відомств іноземних держав, розповів, що влада вже три роки займається реформами в Україні, і завдяки цьому їй вдалося утримати економічну ситуацію, подолати дефіцит бюджету, який був на початку 2010 року, і кожного року забезпечити зростання економіки.
Раніше Янукович заявляв, що Україна повинна провести роботу з дерегуляції та спрощення видачі дозвільних документів для того, щоби в рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business) Світового банку увійти в топ-100 країн. Наразі вона посідає 137 місце серед 185.
Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку, серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.
Нагадаємо, інвестори та експерти відзначають погіршення інвестклімату в Україні.
Експерти відзначають, що 2012 року на інвестиційний клімат негативно вплинули жорстка монетарна політика, популістські рішення уряду напередодні виборів і, як наслідок, припинення проведення економічних реформ. Крім того, негативний вплив на індекс мала призупинка і подальша відсутність співпраці з МВФ. Серед факторів, що заважають веденню бізнесу, опитані експерти зазначили, зокрема, прийняття мовного закону, який змушує виробників маркувати товари регіональними мовами. З 5 можливих балів індексу інвестиційної привабливості країна отримала лише 2,12.
Приріст іноземних інвестицій в Україну 2012 року порівняно з 2011 роком зменшився на третину. Минулого року індекс інвестиційної привабливості в Україні становив 2,19 балів.
Читайте також: 2013 року в Україні підвищаться ризики ведення бізнесу