Королевська судиться з соціологами через рейтинги

11 Жовтня 2012, 15:09

Павленко додала, що партія хотіла б подивитись анкети, за якими проводилось опитування, та  "спонукати суд до аналізу цих анкет, подивитись, чи дійсно ці анкети є достовірними".

Юрист наголосила, що у партії є підстави вважати, що сам факт проведення дослідження не відповідає дійсності. Тому партія подала клопотання про заборону Фонду "Демократичні ініціативи" і КМІСУ публікувати будь-які данні, які вони отримали щодо  партії "Україна – Вперед!".

"Ми вимагаємо здійснити цю заборону принаймні до кінця розгляду цієї справи та вважаємо, що недостовірна інформація не мусить потрапляти до інтернет-сайтів і передруковуватися іншими ЗМІ, які мають на меті вплив на думку громадськості та погляди виборців", – зазначила юрист.

Павленко наголосила, що позов є нематеріальним. "Ми не маємо на меті заробляння грошей: позов подано виключно задля спростування недостовірних даних", – підсумувала юрист.

Нагадаємо, лідер партії "Україна – Вперед!" Наталія Королевська заявила про намір позиватись до  соціологічних служб, які публікують недостовірні дані про рейтинг партії.

Раніше провідні соціологи висловили занепокоєння напливом неадекватних соціологічних досліджень. Директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна стосовно політсили Королевської, зокрема, відзначила, що "тут ми бачимо, що готується ґрунт, що начебто соціологічні дослідження вже показують, що вона проходить". За її словами, "шахраїв об’єднує те, що у них проходить Королевська"."Бо це не лише PolitLab, був ще NewImageMarketingGroup, був Інститут досліджень регіонального розвитку України…", – зазначила Бекешкіна.

Згідно із останнім соцопитуванням, проведеним Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з КМІС, якби парламентські вибори відбулися наприкінці вересня, партія Королевської не здола б 5%-й бар’єр.

Читайте також: За соціологією перемагає опозиція. А за ЦВК?