НОВИНИ

Соціолог вважає, що Королевській «домальовують» рейтинг шахраї

Якщо партія біля прохідного бар’єру до парламенту, то цілком можлива мобілізація виборців. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявила директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна стосовно ситуації із партією ВО «Свобода».

«Таке було в 2002 році, коли під час опитувань БЮТ недотягував до виборчого бар’єру, то багато людей, які збиралися голосувати за «Нашу Україну», вирішили, що «Наша Україна» все рівно пройде, а щоб пройшов БЮТ, то треба за них проголосувати. І БЮТ набрав непоганий відсоток. Припускаю, що таке може статися зі «Свободою» на цих виборах», – зауважила Бекешкіна.

«Прихильники «Свободи» можуть загітувати друзів. А що стосується Королевської (Наталії Королевської, лідера партії «Україна – Вперед» – ред.), то тут, ми бачимо, що готується ґрунт, що начебто соціологічні дослідження вже показують, що вона проходить. Тут може бути інша закономірність, коли їй таки натягнуть», – зазначила директор Фонду

Ірина Бекешкіна висловила занепокоєння напливом неадекватних соціологічних досліджень.

За її словами, «шахраїв об’єднує те, що у них проходить Королевська».

«Бо це не лише PolitLab, був ще New Image Marketing Group, був Інститут досліджень регіонального розвитку України… Але я не думаю, що Королевська така могутня… Цілком очевидно, для чого це робиться і ким це робиться», – сказала Бекешкіна.

Як повідомлялось, Бекешкіна  вважає, що завдяки змішаній системі виборів у Верховній Раді нового скликання, більшість буде пропрезидентською.

«Якщо згадати 1998 рік, коли партії влади разом узяті набрали 9%, опозиційні партії – 52%, більшість була пропрезидентська. В 2002 році партії влади набрали 18%, партії опозиції – 56%, але більшість також була пропрезидентська, просто за рахунок мажоритарних округів. Зараз не буде такої різниці між партією влади і опозиції, буде відсотки 2 в той, чи інший бік, тобто великої різниці не буде, а за мажоритарними округами, однозначно, буде пропрезидентська більшість, і в цьому немає ніяких сумнівів», – заявила Бекешкіна.

Нагадаємо, раніше Ірина Бекешкіна заявила, що Україна перетворюється на дикунську державу, де провідні телеканали використовують фальшиві соціологічні дослідження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.