Конституційний суд РФ дозволив владі країни не виконувати рішення ЄСПЛ у справі ЮКОСа

19 Січня 2017, 11:30

Конституційний суд Росії дозволив владі країни не виплачувати колишнім акціонерам компанії ЮКОС 1,9 млрд євро компенсації, яку їм присудив Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ).

Згідно з рішенням російського конституційного суду, постанова ЄСПЛ суперечить нормам конституції РФ, передає BBC.

Схожого висновку раніше дійшов російський мін'юст, який і звернувся із запитом до Конституційного суду.

Нагадаємо, ​у 2015 році президент Росії Владімір Путін підписав закон, що дає право Конституційному суду РФ визначати, чи виконувати вердикти міждержавних органів щодо захисту прав і свобод людини, насамперед ЄСПЛ, винесені за скаргою проти Росії.

У 2016 році Конституційний суд Росії вперше скористався правом відмовити у виконанні рішення Європейського суду з прав людини.

Варто зазначити, ЄСПЛ виніс рішення у 2014 році, за яким російський суд під час розгляду "справи ЮКОСа" 2000 року порушив права на захист і судовий розгляд, а також виніс необґрунтовані штрафи за податкові порушення.

Міжнародний арбітраж в Гаазіприсудив колишнім акціонерам ЮКОСа компенсацію $50 млрд. Після того, як Росія відмовилася платити, суд першої інстанції в Бельгії дав змогу виконати вердикт гаазького арбітражу. Пристави описали російське майно.

У список такого майна потрапили рахунки дипломатичних представництв РФ, у тому числі місії при НАТО та Євросоюзі. Дипломатичні рахунки незабаром були розморожені. Заходи торкнулися також відділень державних ЗМІ, серед яких – ТАСС і Russia today.