Компанія Дерипаски заявила про відставку топ-менеджерів через санкції США

24 Травня 2018, 10:58

Російська алюмінієва компанія "Русал", що належить бізнесмену Олегу Дерипасці, заявила про відставку топ-менеджерів. Про це йдеться в заяві на сайті компанії.

 

Зокрема, відставки очільників пов'язані з кроками щодо для виведення "Русала" з-під дії санкцій.

 

"З квітня 2018 року компанія, діючи в інтересах своїх кредиторів, акціонерів та партнерів, вела постійний діалог з владою США, намагаючись домогтися зняття режиму санкцій, введених Управлінням з контролю над іноземними активами (OFAC) Мінфіну США", – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що компанію залишила гендиректор Александра Буріко, а Раду директорів покинули  Владіслав Соловйов, Зігфрід Вольф, Максім Соков, Дмітрій Афанасьєв, Гульжан Молдажанова, Ольга Машковська та Єкатєріна Нікітіна.

 

Так, виконуючим обов'язки гендиректора компанії став 52-річний Євгеній Нікітін.

 

 

Нагадаємо, 18 травня стало відомо, що Дерипаска йде з ради директорів компаній "Русал" і "En+". Місце бізнсмена займе незалежний директор "En+" Філіп Мелфей.

 

11 травня Дерипаска повернув три приватні літаки, які перебували у нього в лізингу, оскільки запроваджені проти нього санкції США унеможливлюють їх використання. Так, йдеться про три реактивні літаки Gulfstream G550.

 

 Також 28 квітня в Міністерстві фінансів США заявили, що навіть якщо Дерипаска перестане контролювати компанію, це не гарантує скасування санкцій щодо російського металургійної компанії. 

 

16 квітня стало відомо, що акції російської алюмінієвої компанії "Русал" знизилися до історичного мінімуму.  

 

Крім того, 10 квітня американське видання  Bloomberg повідомило, що  сукупний чистий капітал найбагатших людей Росії унаслідок введення санкцій США проти наближених до президента Владіміра Путіна олігархів впав на 16 мільярдів доларів. 

 

Як повідомлялося, 6 квітня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднило санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі "кремлівського списку", фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов'язують з Кремлем.