Командувача Чорноморським флотом Росії викликали до суду в Києві

6 Вересня 2016, 12:34

Командувача Чорноморським флотом Російської Федерації Алєксандра Вітка викликали на судове засідання. Про це повідомляється на сайті ГПУ.

Засідання стосовно Вітка в якості обвинуваченого призначено на 26 вересня 2016 року 12:00 у Дніпровському районному суді м. Києва.

Зазначається, що військовою прокуратурою здійснюється підтримання державного обвинувачення стосовно командуючого Чорноморським флотом за ч. 3 ст. 110, ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 27 ст. 113, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 437, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 ККУ.

Раніше прокуратура скерувала в суд обвинувачення щодо командувача Чорноморського флоту РФ Алєксандра Вітко, який обвинувачується у вчиненні тяжких злочинів проти України.

Нагадаємо, 3 березня 2014 року командувач ЧФ РФ Алєксандр Вітко висунув ультиматум українським військовим в Криму. Два українські кораблі були заблоковані в бухті Севастополя кораблями Чорноморського флоту Росії. Українським морякам пропонували «перейти на бік кримської влади, або скласти зброю, або виїхати куди завгодно, або крайні заходи – штурм».

Головна військова прокуратура 18 квітня оголосила Вітко про підозру підозру у вчиненні низки тяжких злочинів проти України та вручила повістку про явку до слідчого органу 25 квітня. У прес-службі флоту заявили, що Вітко підозри не отримував.

27 квітня Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання командувача Чорноморським Флотом Російської Федерації Алєксандра Вітко, прокуратура оголосила його в розшук. У травні військова прокуратура отримала дозвіл на заочне засудження Вітко.