НОВИНИ

Командувачу Чорноморського флоту РФ вручили повідомлення про підозру в злочинах проти України – ГПУ

За даними Генпрокуратури, найближчим часом Олександар Вітко оголосять у розшук.

Головна військова прокуратура повідомила про підозру у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів проти України командуючому Чорноморського Флоту РФ віце-адміралу Алєксандру Вітко. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Зазначається, що офіційну підозру 18 квітня о 17:00 годині в Севастополі Вітко вручила кур’єрська служба міжнародної доставки «DIMEX».

«Командуючий ЧФ ЗС РФ обґрунтовано підозрюється у тому, що в період з 20.02.2014 по 21.03.2014 умисно вчинив злочинні дії з метою зміни меж території та державного кордону України; підбурюв до вчинення державної зради; організував вчинення дій, спрямованих на пошкодження об’єктів, які мають важливе оборонне значення; спланував, підготовив та прийняв безпосередню участь у веденні агресивної війни проти України (ч. 3 ст. 110; ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111; ч. 3 ст. 27 ст. 113; ч. 2 ст. 28 ч. ч. 1, 2 ст. 437 КК України)», – повідомили в ГПУ.

Зазначається, що слідство зібрало достатньо доказів того, що Вітко, виконуючи відведену йому вищим керівництвом Російської Федерації роль у вчиненні злочинів, з підпорядкованими військами здійснив військову окупацію та подальшу анексію території півострова Крим, чим грубо порушив низку основних міжнародно-правових актів, у тому числі, Угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня.1997 року.

«Окрім того, Командувач ЧФ ЗС РФ О. Вітко, використовуючи надані йому повноваження щодо воєнного планування, управління та застосування підрозділів Чорноморського Флоту РФ, здійснив дії, спрямовані на забезпечення військової окупації ЗС РФ території півострова Крим; організацію блокування військових частин ЗС України, транспортних комунікацій, захоплення будівель і споруд органів державної влади України та інші, що призвели до порушення територіальної цілісності України та заподіяння збитків у вигляді втрати всіх об’єктів державної власності загальною попередньою вартістю 1 трильйон 80 мільярдів 352 мільйонів гривень», – йдеться в повідомленні.

У ГПУ запевнили, що в понеділок, 25 квітня, Головна військова прокуратура оголосить Вітко в розшук і внесе до суду клопотання щодо його арешту, здійснення спеціального досудового розслідування та направлення обвинувального акту до суду.

Нагадаємо, 3 березня 2014 року командувач ЧФ РФ Алєксандр Вітко висунув ультиматум українським військовим в Криму. Два українські кораблі були заблоковані в бухті Севастополя кораблями Чорноморського флоту Росії. Українським морякам пропонували «перейти на бік кримської влади, або скласти зброю, або виїхати куди завгодно, або крайні заходи – штурм».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.