Як повідомляється на сайті українського парламенту, проект закону "Про внесення змін до статті 84 Кримінального кодексу України про можливість лікування за кордоном осіб, засуджених до позбавлення волі" внесений до Верховної Ради у вівторок під № 3461.
Згідно з порівняльною таблицею проекту закону "Про внесення змін до статті 84 Кримінального кодексу України щодо можливості лікування за кордоном осіб, засуджених до позбавлення волі" під №3461 пропонується доповнити ст. 84 "Звільнення від покарання за хворобою" КК України такими абзацами:
"У разі неможливості отримання належного лікування і медичної допомоги в пенітенціарних закладах і установах охорони здоров'я України, особи, засуджені до позбавлення волі, мають право на лікування за кордоном.
Рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, приймає суд, за умови, що така особа впродовж не менше ніж 365 днів безперервно проходила стаціонарне лікування в установі (-ах) охорони здоров'я України за межами пенітенціарних закладів, і таке лікування не привело до повного одужання такої особи".
Згідно з пропонованими змінами, підставою для рішення суду про лікування за кордоном такої особи є довідка (-и) установи (-ов) охорони здоров'я України за межами пенітенціарної служби, в якій засуджена проходила стаціонарне лікування безперервно впродовж не менше ніж 365 днів, про період перебування такої особи на стаціонарному лікуванні та письмова заява установи охорони здоров'я (клініки, госпіталю тощо) іноземної держави про згоду прийняти таку особу на лікування.
"Приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою", – також йдеться в пояснювальній таблиці.
Це вже не перша законодавча ініціатива про можливість лікування засуджених за кордоном, внесена народними депутатами до парламенту.
Нагадаємо, позафракційний народний депутат Сергій Міщенко ще в червні 2013 року зареєстрував законопроект про лікування ув'язнених за кордоном, який передбачав, що медична допомога та лікування за кордоном здійснюється за рахунок особистих коштів або коштів рідних та близьких засудженої особи. 21 жовтня він зареєстрував у Верховній Раді зміни до свого законопроекту, які полягають в тому , що після прийняття даного законопроекту , "Ю.Тимошенко, як вільна людина зможе покинути пенітенціарний заклад і поїхати до Німеччини на лікування" , однак після закінчення цього терміну засуджений зобов'язаний повернутися для подальшого відбування покарання.
Крім того, 18 жовтня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект Миколи Рудьковського (на той момент член фракції Партії регіонів) № 3444 про внесення змін до Кримінально-виконавчого та Кримінального процесуального кодексів України (щодо правового регулювання лікування засуджених за кордоном). До кінця дня законопроект зник з сайту Ради, а в понеділок спікер Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що Рудьковський відкликав свій законопроект на доопрацювання, але поверне його в найближчі дні. Він також повідомив , що у нього є заява Рудьковського про вихід з фракції.
Опозиція наполягає на тому, що для виїзду Юлії Тимошенко за кордон на лікування не потрібно ухвалювати жодного законопроекту.
Як відомо, Анжеліка Лабунська балотувалася на виборах в мажоритарному окрузі на Житомирщині. У попередніх двох скликаннях Верховної Ради входила до складу фракції Блоку Юлії Тимошенко.