Клімкін заявив, що в Україні не переслідують за отримання угорського паспорта

21 Вересня 2018, 16:02
Українські громадяни угорського походження не зазнають жодних переслідувань з боку держави за отримання угорського паспорта, оскільки законодавство не передбачає покарання за це. Про це на брифінгу у п'ятницю, 21 вересня, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Укрінформ.
 

"Я хочу підкреслити, що ми не переслідуємо тих українських громадян угорського походження, які отримали угорські паспорти. До речі, українським законодавством не передбачається покарання за це. Звичайно, якщо хтось схоче стати державним службовцем, військовим – це зовсім інше питання. Але немає переслідування", – сказав Клімкін.

 

Він додав, що відео з роздачею угорських паспортів у Береговому викликало і політичне, і емоційне обурення в українському суспільстві і через те, що угорські консули, які мають дотримуватися Віденської конвенції, на нашій території роблять те, що не дозволено з нашого боку, та ще й інструктують громадян, яким чином вводити в оману українське законодавство.

 

Як повідомлялося 19 вересня, за даними ЗМІ, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. Своєю чергою, глава МЗС України Павло Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. 

 

У відповідь 20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва. Тоді Клімкін заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини. 

 

Нагадаємо, у вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

22 червня 2018 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт більше не вимагає від України повної відмови від мовної статті закону про освіту.

 

16 липня 2018 року глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт має "серйозний конфлікт" з Україною через закон про освіту, результатом чого стало блокування країною засідання комісії Україна-НАТО на рівні лідерів Альянсу.