«Хвости» Ради: російські серіали, статус УПА і волонтерська діяльність

23 Жовтня 2014, 17:18

Відновлення історичної справедливості УПА

14 жовтня депутати зробили сім спроб внести до порядку денного законопроект №2111а "Про визнання Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії воюючою стороною у Другій світовій війні за свободу і незалежність України", але так і не здійснили цього. Найбільше депутатів підтримали внесення законопроекту на розгляд з п'ятої спроби, а саме – 220 нардепів.

Прийняття даного закону було однією з основних вимог, з якими від Майдану до Верховної Ради пройшов Марш УПА.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що цей закон спрямований "на відновлення історичної справедливості, виходячи з вимог суспільної свідомості і має на меті ліквідацію наслідків беззаконня і свавілля, допущених свого часу керівництвом Союзу РСР і Української РСР, відновлення громадянських прав ветеранів війни-членів ОУН і воїнів УПА в період Другої світової війни та повоєнний час".

З ініціативою про внесення закону до порядку денного виступив нардеп Олег Тягнибок. 

Заборона російських серіалів

20 жовтня Раді не вистачило голосів для включення до порядку денного законопроекту про заборону російської пропаганди через телесеріали

У суботу до президента України Петра Порошенка з проханням заборонити на українському телебаченні трансляцію російських серіалів пропагандистського змісту звернулися комбати добровольчих батальйонів. Відтак три законопроекти, які пов’язані з трансляцією російського контенту, були не підтримані.

За включення до порядку денного законопроекту № 5036 народних депутатів В'ячеслава Кириленка і Миколи Томенка «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо захисту інтересів держави» проголосували 165 народних депутатів. Цей законопроект передбачає тимчасово (до 31 березня 2015 року) заборонити мовникам розповсюджувати аудіовізуальні твори, серед головних героїв яких є працівник правоохоронних органів, збройних сил, спеціальних служб Російської Федерації та/або СРСР та/або Російської імперії.
За включення до порядку денного законопроекту № 4443а «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» народного депутата Миколи Княжицького проголосували 172 народних депутати. Цей законопроект передбачає заборонити будь-яке розповсюдження фільмів і серіалів, у яких міститься популяризація російських правоохоронних органів, збройних сил і військ та популяризуються цінності кримінальної субкультури, а також встановити штраф за кожен випадок такого розповсюдження в розмірі від 10 до 50 мінімальних заробітних плат.

За включення до порядку денного законопроекту № 4143 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення та радіомовлення" (щодо визначення поняття національного аудіовізуального продукту та частки його у телерадіопрограмах)» народних депутатів Ігоря Мірошниченка та Олександра Мирного проголосував 161 народний депутат. Цей законопроект передбачає встановити квоти на програми виробництва країн, що підписали Європейську конвенцію про транскордонне телебачення (не менше 80%) та на національні аудіовізуальні продукти (тобто вироблені в Україні програми українською мовою – не менше 50%).


 
Участь у виборах учасників АТО

20 жовтня Рада не прийняла закон, який дозволив би учасникам АТО проголосувати на парламентських виборах 26 жовтня, хоча поверталася до цього питання п’ять разів.
Депутати не внесли у порядок денний відповідний законопроект Леоніда Ємця №5157-1 і законопроект №5157, попри те, що його автор Давид Жванія.
Пояснюючи небажання розглядати обидва законопроекти, представники фракції "Батьківщина" заявляли, що хочуть уникнути фальсифікацій.

Не голосували за включення до порядку денного законопроекту про забезпечення реалізації конституційних виборчих прав учасників АТО на позачергових виборах 19 депутатів, не брали участі в голосуванні (були відсутні) 216 депутатів.

"Це аморально для народних депутатів позбавляти найкращих синів України, українських воїнів конституційного права обирати собі владу», – заявив Петро Порошенко.

Як відомо, 50 тис. військовослужбовцям, які зараз перебувають у зоні АТО на Донбасі, не зможуть проголосувати на виборах.

Зміни до Держбюджету-2014

Також залишилися неприйнятими зміни до Держбюджету-2014 року. Так у Раді не розглянули проект Закону про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо соціального захисту інвалідів, ветеранів та учасників антитерористичної операції) й проект Закону про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо контролю фінансів для проведення позачергових виборів народних депутатів України 26.10.14).

Програма протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу на 2014-2018 роки

Для наступників Рада залишила на розгляд проект Закону про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу на 2014-2018 роки

«Метою Програми є зниження рівня захворюваності і смертності від
ВІЛ-інфекції/СНІДу; надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ; послуг з лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у рамках реформування системи охорони здоров’я», – йдеться у пояснювальній записці.

Волонтерська діяльність

Ще одним із першочергових завдань нової Ради стане прийняття закону щодо волонтерської діяльності, адже проекти №3549 і 3549-1 (автори – Мірошниченко Ю.Р, Шевченко А.В., Пацкан В.В. тощо)

«Реалізація даного проекту закону потребує внесення змін до Закону України "Про страхування", Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", що передбачені законопроектом»», – йдеться у пояснювальні записці проекту № 3549-1

На думку авторів проекту, закон України "Про волонтерську діяльність" містить низку обмежень для розвитку волонтерської діяльності в Україні, в тому числі в частині набуття статусу "волонтерська організація", визначення повноважного центрального органу виконавчої влади у сфері волонтерської діяльності, обмеження за віком щодо участі фізичних осіб у волонтерській діяльності, покладення зобов’язань щодо обов’язкового страхування волонтерів та інші обмеження.

Як відомо, 25 серпня президент Петро Порошенко розпустив Верховну раду. 

За час своєї роботи Рада відзначилася трохи кращою відвідуваністю у порівнянні з попередньою, але й чисельними випадками кнопкодавства, 11 бійками, численними блокуваннями трибуни, "ручним голосуванням" і "виїзним засіданням".

Також Рада VII скликання увійде в історію за кількістю скандальних законопроектів, зокрема законів про мови, векселі, прокуратуру й порції документів, прийнятих 16 січня й 16 вересня, а також за кількістю спроб надати статус УПА.

Згідно з чинним наразі виборчим законодавством дострокові парламентські вибори відбудуться 26 жовтня.