Херсонська облрада прокоментувала підозри у справі Гандзюк щодо свого очільника Мангера

23 Листопада 2018, 12:07
Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер не перебуває у відпустці та не тікав за кордон. Про це у п'ятницю, 23 листопада, повідомила Херсонська обласна рада на своєму офіційному сайті.

 

"Голова Херсонської обласної ради відповідно до розпорядження Херсонської обласної ради від 13.11.2018 №342-о/с «Про відпустку Мангера В.М.» перебуває у відпустці з 19.11.2018 по 03.12.2018. У зв’язку із службовою необхідністю Владислав Мангер має намір перервати відпустку та приступити до роботи з 26.11.2018", – йдеться у повідомленні.

 

У прес-службі додали, що Владислав Мангер не є підозрюваним у справі Катерини Гандзюк.

 

"Додатково повідомляємо, що інформація про те, що Владислав Мангер є підозрюваним у справі Катерини Гандзюк, не відповідає дійсності. Голова Херсонської обласної ради, разом із іншими керівниками органів влади області, був допитаний слідчими органами в якості свідка", – зауважили у прес-службі.

 

Нагадаємо, 20 листопада мер Херсона Володимир Миколаєнко заявив, що повідомив Службі безпеки України прізвище особи, яку виконувач обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відома громадська діячка Катерина Гандзюк називала замовником нападу

 

 

Як повідомлялося, депутат Микола Паламарчук звільнив свого помічника Ігоря Павловського після того, як у ЗМІ його назвали людиною, яка передавала гроші ймовірному організатору нападу на Катерину Гандзюк Сергію Торбіну. 12 листопада обрав запобіжний захід у вигляді арешту Ігорю Павловському, колишньому помічнику депутата Верховної Ради Миколи Паламарчука, у рамках кримінального провадження щодо вбивства громадської активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. 

 

Нагадаємо, громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Згодом активісти повідомили, що Гандзюк померла в результаті поліорганної недостатності, яка розвинулися внаслідок хімічних опіків 30-39% тіла. 

 

Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України. 9 листопада глава СБУ Василь Грицак повідомив, що Служба безпеки України отримала від Національної поліції у Херсонській області кримінальне провадження щодо організатора і виконавців убивства громадської активістки Катерини Гандзюк. 

 

У Херсоні 31 липня  облили кислотою виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".

 

Згодом стало відомо, що Гандзюк перебуває в реанімаційному відділенні лікарні, її стан оцінюють як стабільно важкий. За попередньою інформацією, у неї від опіків постраждали 35% шкіри. Сильно пошкоджене ліве око, а найбільше постраждала шия.

 

22 серпня четверо з п’яти підозрюваних у спробі вбити активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину.