Екс-голові Харківського обкому забороненої Комуністичної партії України, колишньому народному депутату Аллі Александровській, яку затримали правоохоронці 28 червня, висунули підозру у сепаратизмі та підкупі до 10 років позбавлення волі. Про це 29 червня повідомили в прес-службі прокуратури Харківської області.
«Прокуратура Харківської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами посягання на територіальну цілісність та недоторканність держави і надання неправомірної вигоди службовій особі (ч. 2 ст. 110 та ч. 3 ст. 369 КК України). Наразі оголошено підозру за вказаними статтями колишньому народному депутату Верховної Ради України ІІІ-VI скликань від КПУ (Аллі Александровській – Ред.) та її сину», – йдеться у повідомленні.
За версією слідства, син Алли Александровської наразі переховується на території Російської Федерації, йому оголошено заочну підозру. Також він перебуває у розшуку.
«За попередніми даними, вказані особи намагалися вплинути шляхом підкупу на керівництво та депутатів місцевих рад. Місцеві обранці мали за хабар прийняти на сесіях звернення до Верховної Ради України та президента України про прийняття змін до Конституції з питань федералізації», – уточнили в ГПУ.
Зокрема, зафіксований факт надання $9 тисяч хабара за прийняття згаданих звернень керівництву однієї з місцевих рад області.
Зазначається, що екс-нардеп затримана у порядку ст. 208 КПК України, прокуратура вже звернулася до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Аллі Александровській. Варто зазначити, максимальна санкція статті передбачає 10 років позбавлення волі.
Як повідомлялося, 28 червня стало відомо, що до Александровської прийшли з обшуком.
Нагадаємо, Александровська з 1996р. і до заборони Компартії в Україні була беззмінним першим секретарем Харківського обкому КПУ, двічі обиралася депутатом Харківської облради, чотири рази – народним депутатом України. У 2008 році стала Почесним громадянином Харкова.
Також повідомлялося, 16 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Компартії України за позовом Міністерства юстиції. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International розцінила заборону Комуністичної партії України як порушення свободи самовираження і вважає, що таке рішення суду має бути скасовано. Згодом Вищий адмінсуд підтвердив законність заборони Комуністичної партії.