НОВИНИ

В Amnesty International обурилися через заборону Компартії в Україні

Вважають, що це порушує свободу самовираження.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International розцінила заборону Комуністичної партії України як порушення свободи самовираження і вважає, що таке рішення суду має бути скасовано. Про це заявив директор Amnesty International в Європі та Центральній Азії Джон Далхусен, якого цитує прес-служба організації.

"Заборона Комуністичної партії України вводить небезпечний прецедент. Цей крок відкидає Україну назад на її шляху до реформування і поваги прав людини", - заявив він.

В організації вважають, що дії української влади щодо заборони КПУ виключно через назву і використання радянської символіки порушують право на свободу самовираження і об'єднання і встановлюють небезпечний прецедент для українського політичного життя.

"Рішення може розглядатися прихильниками як боротьба з пережитками радянського минулого. Насправді, ефект цього рішення абсолютно протилежний, оскільки були використані ті ж драконівські заходи з придушення інакомислення", - вважає Далхусен.

Як повідомлялося, 16 грудня Окружний адміністративний суд Києва заборонив діяльність Компартії України за позовом Міністерства юстиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.