Керченський міст почав зміщуватись – МінТОТ

21 Листопада 2018, 09:03

 За результатами космічної зйомки, незаконно побудований Російською Федерацією Керченський міст  зміщується. Про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука у Facebook.

 

Такі висновки зроблені на основі інтерферометричного методу обробки даних космічних знімків зроблених зі сторони тимчасово окупованого Кримського півострову, та острова Тузли.

За словами Туки, зафіксовано декілька критичних ділянок, де відбуваються процеси зміщення:

1. У районі штучного насипу з боку Кримського півострову відмічаються об’єкти з вертикальними зміщеннями зі швидкістю від 89 міліметрів (просідання) до 52 міліметрів на рік (підняття) (графік у синій рамці).

 

2. У центральній частині мосту відмічається підняття арки залізничного сполучення зі швидкістю до 30 міліметрів на рік. Однак арка автомобільного сполучення просідає зі швидкістю до 32 міліметрів на рік (графік у червоній рамці).

 

3. На території острова Тузла спостерігаються дві небезпечні ділянки. 
Перша – частина коси просідає зі швидкістю від 10 до 90 міліметрів на рік (графік у синій рамці).
Друга – об’єкти поруч з ділянкою мосту просідають зі швидкістю до 83 міліметрів на рік (графік у червоній рамці).

 

Також виявлені вертикальні зміщення арок Керченського мосту, які за оцінками фахівців свідчать про нестабільність морського дна у місцях встановлення опор та мають негативний вплив на акваторію Чорного моря, можуть нести загрози життю і здоров’ю людей.

 

"Складні погодні умови особливо у зимовий період в сейсмічно нестабільному районі можуть посилити дестабілізуючі фактори впливу на стійкість Керченського мосту", – додав Тука.

 

18 липня Посли держав-членів Євросоюзу схвалили рішення щодо запровадження індивідуальних санкцій проти шести осіб, причетних до незаконного будівництва Керченського мосту. 

 

Також 12 липня міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомив, що через Керченський міст цього року Україна вже втратила щонайменше півмільярда гривень.

 

Додається, що 16 травня у Північноатлантичному альянсі заявили, що будівництво Росією Керченського мосту до анексованого Криму порушує суверенітет України.

 

Як повідомялося, автомобільну частину Керченського мосту до окупованого Криму офіційно відкрили 15 травня. Відкриття мосту через Керченську протоку засудили СШАЄвросоюз та Велика Британія.