НОВИНИ

США відреагували на відкриття російського мосту через Керченську протоку

Зазначається, що США закликають РФ не перешкоджати даному судноплавству.

Сполучені Штати Америки засудили будівництво і часткове відкриття мосту через Керченську протоку між Росією і окупованим Кримом, здійснене без дозволу уряду України. Про це йдеться в офіційній заяві представника Держдепартаменту США Хезер Науерт.

 

Зазначається, що півострів Крим є частиною України, а будівництво мосту  є нагадуванням про готовність РФ перешкоджати міжнародному праву.

 

"Міст являє собою не тільки спробу Росії зміцнити незаконне захоплення і окупацію Криму, але і перешкоджає судноплавству, обмежуючи розміри кораблів, які можуть пройти через Керченську протоку - єдиний шлях до територіальних вод України в Азовському морі", - йдеться у заяві.

 

 

Зокрема, США закликають Росію не перешкоджати даному судноплавству.

 

Крім того, у Держдепі нагадали, що США ввели санкції щодо численних осіб і організацій, які беруть участь у цьому проекті, і ці, й інші пов'язані з Кримом санкції будуть зберігатися доти, доки Росія не поверне контроль над півостровом Україні.

 

"Ми ще раз підтверджуємо нашу прихильність суверенітету і територіальній цілісності України і нагадуємо про висловлення міжнародним співтовариством цієї прихильності в резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН", - додається у заяві.

 

Раніше у Європейському союзі заявили, що будівництво так званого Керченського мосту в окупованому Криму є черговим порушенням з боку Росії суверенітету і територіальної цілісності України. Як зазначається, будівництво мосту є фактом подальшої інтеграції протиправно анексованого Криму до РФ та ізоляції півострова від України, що є частиною території держави.

 

Нагадаємо,  15 травня в окупованому Криму офіційно відкрили автомобільну частину Керченського мосту.