Кабмін на третину урізав стипендії студентам

23 Липня 2012, 21:03

Ця постанова більш ніж у півтора рази знижує фактичний розмір стипендій більш ніж для третини студентів", – заявляють у профспілці. У документі зазначено, що "обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється, починаючи з місяця, в якому її призначено".

Таким чином, студенти 1 курсу бакалаврату та спеціалітету або магістратури, які нині отримують 720-800 грн, відповідно до нової постанови, втрачають індексовану надбавку і відтепер отримуватимуть лише базову стипендію у розмірі 530 грн.

Далі наводиться пояснення: "У разі коли особа не отримувала стипендію або втратила право на її призначення, а в подальшому стипендія їй була знову або вперше призначена, обчислення індексу споживчих цін здійснюється з місяця призначення стипендії".

У "Прямій дії" наголошують, що будь-яке скорочення стипендій не припустиме, адже навіть з урахуванням усіх індексацій студент прожити на неї не може.

"За останній навчальний рік ціни на гуртожитки у більшості ВИШів зросли у 2-3 рази. Зросли також ціни на продукти першої необхідності. Але у цій ситуації Кабмін не збільшує індексацію, а, навпаки, пропонує "затягнути паски", – зазначили у організації.

Як відомо, останнє підвищення базової академічної стипендії – до 530 грн – відбулося у вересні 2008 року. За 4 роки збільшувалась тільки індексація, що ураховує рівень інфляції.

Рік тому Міністерство освіти і науки, молоді й спорту ініціювало встановлення розмірів студентської стипендії на рівні прожиткового мінімуму.