Ізраїль розпочав будівництво бар’єру уздовж морського кордону із Сектором Газа

28 Травня 2018, 11:36

Ізраїль розпочав будівництво морського бар'єру із Сектором Газа. Про це у Twitter повідомив міністр оборони країни Авігдор Ліберман.

 

"Сьогодні (27 травня, – Ред.) ми розпочали будівництво єдиного у своєму роді в світі морського бар'єру, який заблокує можливість проникнення до Ізраїлю з моря", – написав глава ізраїльського Міноборони.

 

 

"Завдяки цій перепоні "ХАМАС" втратить ще одну стратегічну можливість, в розвиток якої вклав величезні суми", – підкреслив він.

 

Наголошується, що Єрусалим продовжує захтщати своїх  громадян.

 

Нагадаємо, 24 травня віце-прем'єр Ізраїлю Майкл Орен, коментуючи заворушення в Секторі Газа, заявив, що вогонь по палестинцях запобіг більше число жертв. За його словами, якби палестинські демонстранти прорвалися через кордон, загиблих було б набагато більше, у тому числі палестинців.

 

17 травня ізраїльська армія заявила, що винищувачі військово-повітряних сил (ВПС) вразили терористичні цілі угрупування ХАМАС у північній частині Сектора Газа.

 

Раніше повідомлялося, що танк ізраїльської армії атакував два військові об'єкти ХАМАС у південній частині Сектора Газа.

 

Також Рада Організації Об'єднаних Націй з прав людини проголосувала за організацію розслідування нещодавніх убивств під час масових протестів у Секторі Газа, звинувативши Ізраїль у надмірному застосуванні сили.

 

14 травня США заявили про відкриття посольства в Єрусалимі, так як президента Дональд Трамп офіційно визнав місто столицею Ізраїлю. У свою чергу, тисячі палестинців на знак протесту відкриття американського посольства збираються вздовж огорожі, яка розділяє Ізраїль та Сектор Гази.

 

У Секторі Гази під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі кількість загиблих у заворушеннях зросла до 52.  Зазначається, що поранення під час сутичок отримали 2238 осіб, з них вогнепальні поранення у понад 770 людей. 

 

Згодом Євросоюз у зв’язку з акціями протесту у Секторі Гази закликав всі сторони до стриманості. Наголошується, що Ізраїль повинен поважати право на мирні протести і принцип пропорційності при застосуванні сили. Водночас ХАМАС і організатори протестів повинні забезпечити ненасильницький характер демонстрацій.

 

Водночас Білий дім звинуватив ХАМАС у заворушеннях в Секторі Газа. В адміністрації США вважають, що Ізраїль "має право захищати себе".