Ющенко вважає акцію протесту під Українським домом своєю заслугою

9 Липня 2012, 12:08

Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Коммерсанть-Украина».

Зокрема, на запитання, чому він так і не взяв участі в акції біля Українського дому в Києві, Ющенко відповів:

«А ви знаєте, що в Україну живе 46 мільйонів? І не всі вони потрапили до Українського дому. Є десятки способів захистити свою мову. Мені, президенту України, набагато ефективніше вдається мобілізувати на захист української мови ввірену мені політичну силу. Яка, до речі, ініціювала голодування біля Українського дому. І це теж моя заслуга».

Ющенко не погодився з думкою, що для активізації передвиборчої кампанії йому варто брати участь в основних акціях протест.

«Не варто. Знаєте, якою була мета людей, які там стояли? До речі, багато з них – російськомовні. А деякі навіть україномовні, у яких діти та трьох слів по-українськи не зв'яжуть. Але вони були там і потрапили у вас в хороший список. Хоча вони прийшли туди, щоб вас використовувати! Конвертувати свою активність в ошукані голосу. А я хочу сказати: не політизуйте процес, не конвертуйте чесні зусилля людей в бридкий політичний проект. До речі, пам'ятаєте, як це було на «податковому Майдані»? Люди тоді зуміли сказати: дорогі партійці, не треба використовувати нас, як кошенят. І вони протестували без політичної підтримки», – зазначив він.

Екс-президент також заявив, що бачить «чимало важелів, які можуть привести до того, щоб цей закон не вийшов у світ».

«Зараз ми на першому місці – нам потрібно зробити все для того, щоб та позиція, яку задекларував спікер Володимир Литвин (відмовився підписувати закон – Ред.), була збережена. І якщо це вдасться, то це буде найбільш значним вчинком Литвина за всі роки його каденцій. Я розумію, що з багатьох пунктів Литвин може залежати від влади, але я хотів би, щоб тиск на нього не спрацював. Це гідно оцінять в майбутньому. Якщо це не вдасться, і ми опинимося на другому ступені, коли закон піде на підпис президенту, потрібно буде все зробити, щоб у президента були аргументи для ветування», – пояснив Ющенко.

«Глава держави в цьому випадку виявиться в складній ситуації. При будь-якому його вирішенні якась частина країни покаже йому жовту картку – в будь-якому разі його рішення викличе протистояння серед нації. Тому небажано, щоб цей документ доходив до президентської адміністрації, це тільки ускладнить ситуацію. Але якщо таке станеться, президенту слід ветувати його і запропонувати парламенту мораторій на мовне питання до виборів. А якщо закон все ж таки буде підписаний, залишиться третій ступінь – Конституційний суд», – додав він.