НОВИНИ

Біля Українського дому голодує вже 9 активістів

Біля Українського дому розпочали голодування ще двоє учасників акції на захист української мови. Таким чином кількість голодуючих збільшилася до 9.

Учасники акції перебувають на сходах Українського дому, представники міліції знаходяться перед цією будівлею й охороняють підходи до дверей Українського дому. Загалом, на даний час біля Українського дому знаходиться близько 30 мітингувальників.

Неподалік від Українського дому стоїть автозак.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», що спричинило хвилю протестів по всій Україні.

Ухвалений закон, котрий набуде чинності після підписання президентом, дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, щонайменше 10% мешканців яких розмовляють цією мовою.

Того ж дня біля Українського дому народні депутати від опозиції оголосили безстрокове голодування проти мовного закону.

6 липня учасники мітингу ухвалили резолюцію, в якій оголошується про початок акції «Україна проти Януковича».

Крім цього, депутати припинили голодування, пояснюючи це тим, що скандальний закон не підписаний ні спікером Ради, ні президентом.

7 липня учасники акції на захист української мови біля Українського дому заявили, що не підтримують заяву опозиції про перемогу і обіцяють залишатися тут до скасування прийнятого парламентом мовного закону.

Раніше повідомлялося про 7 активістів, що голодують біля Українського дому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.