«Вважаю, що говорити з наперсточниками делікатно, дискутувати – крок до поразки, адже треба речі називати своїми іменами і не соромитися цього. А вірш, зрозуміло, що його не можна вважати високим польотом поетичного мистецтва, але він нічим не гірший, приміром, від тексту нашого гімну, Франкового «Не пора, не пора нам ляху, москалеві служить» чи навіть «Марсельєзи», – заявив він.
«Тобто це «естрадний» вірш, до того ж, коли я його вперше оприлюднив у Facebook, був підписаний Юзьом Обсерватором, тобто персонажем, таким собі Швейком. Отже, це начебто не мій погляд, а погляд мого персонажа», – пояснив він.
Нагадаємо, політолог Володимир Бондаренко висловив невдоволенням віршем Винничука, який, на його думку, «містить натяки на чинну владу і заклики усунути її неправовим способом». Він звернувся зі скаргою до народного депутата Леоніда Грача (позафракційний), а той у свою чергу – в МВС і Генпрокуратуру з вимогою розслідувати діяльність Винничука. Ці відомства переадресували депутатське звернення до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.
Винничук заявляв, що написав пояснення до міліції щодо декламування еротичної поезії.
Пізінше Головне управління МВС у Львівській області направило вірші Винничука на дослідження до Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз.
Повну версію інтерв’ю з Юрієм Винничуком читайте у №15 Тижня.