Іспанський острів оголосив главу МВС Італії персоною нон ґрата

3 Серпня 2018, 11:10

Іспанський острів Мальорка оголосив міністра внутрішніх справ Італії та лідера ультраправої "Ліги" Маттео Сальвіні персоною нон ґрата. Про це повідомляє EUobserver.

 

Зазначається, що відповідне рішення було прийняте з огляду на регулярні напади Сальвіні проти мігрантів та національних меншин, зокрема, ромів.

 

Так, італійський віце-прем'єр раніше заявляв, що уряд планує провести перепис громад ромів, щоб вислати тих, хто перебуває в країні незаконно.

 

У свою чергу, місцева влада Мальорки схвалила пропозицію лівої партії Podemos визнати Сальвіні "небажаним" на острові.

 

Крім того, представник Podemos повідомив місцевим ЗМІ, що Сальвіні "продукує дуже серйозну і тривожну ксенофобію та явну зневагу до людського життя і гідності".

 

Раніше Сальвіні виправдав незаконну анексію Крима Російською Федерацією, а революцію в Україні назвав "фальшивою".

 

Нагадаємо, 25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.

 

 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.