Gas Natural Fenosa подала позов протии Бонвехі, 43-річного лижного інструктора, який видаючи себе за представника компанії, підписав фальшиву угоду з урядом України на $1,1 млрд.
"Висунуто звинувачення в шахрайстві і підробці торгових документів", – пояснив представник Gas Natural Fenosa.
Як повідомляється, нещодавно уряд України запропонував компанії APCO Worldwide Inc., головний офіс якої розташований у столиці США – Вашингтоні, щодо консультаційних послуг для поліпшення іміджу національного проекту "LNG-термінал".
Вартість послуг американських піарників коштуватиме українському бюджету $330 тисяч (без ПДВ) або більше 2,636 млн гривень за офіційним курсом НБУ. До 31 грудня Американські піарники повинні поліпшити імідж проекту будівництва терміналу, залучити нових інвесторів, а також забезпечити підтримку з боку Туреччини в питанні проходження LNG-танкерів через протоки Босфор і Дарданелли.
Таке рішення уряд прийняв після того, як стало відомо, що скандальну угоду щодо LNG-терміналу підписали з лижним інструктором Хорді (Джорді) Сарда Бонвехі, який працював в якості посередника в операціях для іспанських компаній і української влади. Крім того, він фігурує у якості генерального директора української філії Grupo Hera, яка утилізує відходи.Зокрема, Бонвехі здійснював Україною бізнес-поїздки, а у вересні взяв у щорічному економічному форумі в Ялті, де його бачили серед учасників обговорення питання постачання скрапленого природного газу.
Як повідомлялось, Кабінет міністрів створив комісію з розслідування обставин підписання угоди про співпрацю в реалізації національного проекту «LNG-термінал», навколо якого розгорівся скандал.
4 грудня голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів в Ізраїлі заявив, що переговори української сторони з партнерами про створення консорціуму інвесторів для фінансування реалізації проекту LNG-терміналу тривають «з цілою низкою компаній у різних регіонах світу».
Нагадаємо, 26 листопада Україна підписала з компаніями Excelerate Energy LLC (США) і Gas Natural SDG, SA (Іспанія) угоду про співпрацю щодо реалізації національного проекту "LNG термінал".
Як уточнював тоді журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, у компанії Excelerate Energy LLC планувалося орендувати плавучий завод із регазифікації скрапленого газу, а компанія Gas Natural SDG, SA (Іспанія) повинна була виступити інвестором реалізації проекту.
Проте за декілька годин після підписання договорів компанія Gas Natural SDG спростувала свою участь у проекті, заявляючи, що підписант угоди з іспанської сторони не є представником компанії.
При цьому сам підписант – Джорді Бонвехі – пізніше визнав, що дійсно не мав повноважень підписувати будь-які угоди від імені компанії.
Після скандалу Каськів заявив, що готовий піти у відставку, якщо це допоможе прибрати всі бар'єри в реалізації проекту будівництва в Україні LNG-терміналу.
Експерти ж переконані, що відставки Каськіва не буде, оскільки в Україні «бувають відставки за те, що хтось комусь «нагору» не заніс суму грошей, або не поділився з керівництвом якимось хабарем».
Тим часом європейські ЗМІ пишуть, що укладенням скандального договору щодо LNG-терміналу з неповноважним на те представником іспанської компанії Каськів осоромив президента та прем’єр-міністра України.
Читайте також: LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?