НОВИНИ

На покращення репутації LNG-терміналу після скандалу з угодою з лижним інструктором виділили $330 тисяч

Піарники з Вашингтона за гроші українських платників податків спробують до Нового року переконати весь світ інвестувати в LNG-термінал. Про це повідомляється в "Віснику державних закупівель", пише видання "Коментарі".

Як повідомляється, компанія APCO Worldwide Inc., головний офіс якої знаходиться в столиці США - Вашингтоні, отримала акцепт пропозиції конкурсних торгів по консультаційних послуг для поліпшення іміджу національного проекту "LNG-термінал", а також пошуку для нього нових інвесторів.

"Тендер пройшов за процедурою закупівлі в однієї особи. Вартість послуг американських піарників буде коштувати українському бюджету 330 тисяч доларів (без ПДВ) або більше 2,636 млн гривень за офіційним курсом НБУ на сьогоднішній день", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, американці повинні поліпшити імідж проекту будівництва терміналу, залучити нових інвесторів, а також забезпечити підтримку з боку Туреччини в питанні проходження LNG-танкерів через протоки Босфор і Дарданелли американці повинні до 31 грудня 2012 року.

"У тендерній документації прямо зазначено, що послуги піарників необхідні у зв'язку зі скандалом навколо підписання угоди з іспанськими" інвесторами "26 листопада", - відзначає видання.

Нагадаємо, 26 листопада урядовий портал повідомив про підписання угоди про співпрацю і створення консорціуму з будівництва терміналу для регазифікації скрапленого газу (LNG-терміналу) в Одеській області між держпідприємством LNG-термінал та іспанською фірмою Enagas SA.

Повідомлялося, що відповідний документ підписали глава Держінвестпроекту Владислав Каськів і генеральний директор із зовнішніх зв'язків Gas Natural Fenosa (материнська група фірми Enagas) Джорді Гарсіа Табернеро.

На наступний же день агентство Reuters розповсюдило заяву іспанської Gas Natural про те, що компанія "не підписувала жодних контрактів з інвестицій у LNG-термінал в Україні, також не очолює ніякого консорціуму для будівництва такого терміналу, і навіть не вивчає таку можливість".

У самому Держінвестпроекті заявили, що вважають появу згаданих повідомлень "через технічні неузгодження, незалежні від української сторони".

Згодом куратор держпроекту Віталій Дем'янюк розповів, що особа, яка підписувала договір від імені іспанської компанії, є комерційним представником інтересів Gas Natural.

Однак 6 грудня журналісти за результатами проведеного розслідування заявили, що Бонвехі є лижним інструктором, одруженим на українці, і права підписувати цей документ не мав.

Для розслідування цього інциденту створена міжвідомча комісія, яку очолив в.о. першого віце-прем’єра Валерій Хорошковський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.