Інтерпол оголосив у розшук підозрюваних у вбивстві брата Кім Чен Ина

16 Березня 2017, 10:41

Інтерпол у четвер, 16 березня, випустив "червоні картки", які передбачають розшук і екстрадицію чотирьох громадян Північної Кореї, підозрюваних у вбивстві старшого брата північнокорейського лідера Кім Чон Нама. Як нагадує Channel Asia, підозрювані втекли з Малайзії 13 лютого.

"Я хотів би повідомити вам, що ми отримали червоні картки Інтерполу по чотирьом північнокорейським громадянам, які перебували в аеропорту в день інциденту і які, як ми вважаємо, зараз переховуються в Пхеньяні", – заявив представник малайзійської поліції Халіда Абу Бакара.

Як уточнює видання, мова йде про арешт і видачу 33-річного Хі Джі Хена, 34-річного Хон Сон Хака, 55-річного Про Чжон Гіла і 57-річного Лі Чже Нама. Четверо чоловіків виїхали в Малайзію окремо до інциденту 13 лютого і поїхали в Джакарту з міжнародного аеропорту Куала-Лумпура відразу після вбивства Кім Чен Нама.

Нагадаємо, 14 лютого стало відомо про вбивство зведеного брата президента Північної Кореї Кім Чен Ина, його убили в Малайзії. За попередньою версією, його отруїли в аеропорту Кала-Лумпура дві жінки з КНДР.

Як повідомлялося, за даними розвідки Південної Кореї, КНДР протягом тривалого часу готувала вбивство Кім Чен Нама. У 2012 році вже була здійснена невдала спроба усунення Кім Чен Нама.

Окрім того, малайзійські слідчі підозрюють працівника північнокорейської авіакомпанії у причетності до вбивства брата Кім Чен Ина.

Влада Малайзії вважає, що за вбивством стоїть офіційний Пхеньян. Всього у справі проходять 10 підозрюваних. Четверо підозрюваних вже затримані, зокрема обидві учасниці нападу. Одна з них, 25 років, є громадянкою Індонезії, у другої, 28-річної, був при собі в'єтнамський паспорт.