Інтенсивність вибухів у Калинівці знизилася у п’ять разів – ОДА

27 Вересня 2017, 15:37

У середу, 27 вересня, у Вінницькій облдержадміністрації повідомили, що інтенсивність вибухів на військових складах у Калинівці знизилася у п'ять разів. 

Зазначається, що територію військових складів почали обстежувати за допомогою квадрокоптера.

"Зараз триває фаза, пов'язана з тим, щоб локалізувати і ліквідувати джерела вогню на арсеналі. На полігоні працюють чотири одиниці броньованої техніки – танки, тепловоз, що забезпечує водою.Остання інформація обнадіює. Картина із локалізації пожежі … не хочу забігати вперед, бо це надзвичайна ситуація, але ми робимо все для того, щоб тримати все під контролем", – розповів глава Вінницької ОДА Валерій Коровій.

Він також додав, що "людей евакуйовано з Калинівки, сіл Сальник, Медвідка, Лаврівка. Вивезення людей відбувалося абсолютно спокійно. Хочу віддати належне мужності і стійкості наших громадян. Ніхто не загинув, травмовано двох людей – від ударної хвилі та в результаті травми" – зазначив В.Коровій ,

При цьому Коровій зазначив, що наразі не було зафіксовано жодного випадку мародерства, території евакуйованих населених пунктів патрулюють підрозділи поліції, Нацгвардії та інших формувань.

Також наголошується, що все пошкоджене майно буде відновлено за бюджетні кошти, зокрема і у Вінниці. Так, в п'ятницю, 29 вересня, депутати Вінницької міської ради на черговій сесії мають намір розглянути питання виділення Калинівській міськраді 5 млн грн на ліквідацію наслідків вибухів.

Нагадаємо, у Вінницькій області пізно ввечері 26 вересня сталася пожежа на військових складах з боєприпасами Міністерства оборони України у смт Калинівка. Прокуратура кваліфікувала подію як диверсію. Станом на ранок середи, за повідомленням ЗМІ, інтенсивність вибухів у Калинівці зменшилася, а ситуація стабілізується. 

Позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков припустив, що диверсію на військових складах у Калинівці Вінницької області могли здійснити за допомогою безпілотного літального апарату. 

У зв'язку з надзвичайною подією президент України Петро Порошенко скликав військовий комітет, а правоохоронці припинили антитерористичні навчання на об’єкті енергетики у Вінниці.

Сапери вже почали розчищення території. За даними Генштабу ЗСУ, під час пожежі та детонації снарядів на військових складах залишилися неушкодженими 70% території арсеналу.

Кабінет міністрів виділив на ліквідацію наслідків вибухів на складі з боєприпасами у Калинівці 100 млн грн.