Європейський суд з прав людини закликає Польщу та Латвію допомогти мігрантам на кордоні з Білоруссю

Світ
26 Серпня 2021, 12:54

Reuters пише, що доля мігрантів стала частиною широкої суперечки між Європейським Союзом і Білоруссю. Водночас такі групи, як польська благодійна організація "Фонд порятунку" (Fundacja Ocalenie), все більше турбуються про добробут біженців. Зокрема, Фонд спілкувався з групою із 32 мігрантів на білоруській стороні кордону з Польщею, використовуючи перекладач з мегафоном. 25 серпня 25 з них почувалися зле, 12 – важко захворіли. "Фонд порятунку" зазначає, що мігранти не мали питної води і їжі з 24 серпня. "52-річна пані Гуль незабаром помре на очах у своїх п’яти дітей. Порятунок необхідний ЗАРАЗ", – йдеться у твіттері. Повідомляється, що ця сім'я з Афганістану: разом із жінкою – два сини і три дочки, наймолодшій з яких 15 років. Більше інформації про біженців не надавали, але зазначили, що інші мігранти також з Афганістану. 

 

Читайте також: Білорусь. Майже гаряча точка

 

Крім того, 41 громадянин Іраку застряг на кордоні Латвії та Білорусі, повідомляє інформаційне агентство BNS. Польща та інші країни-члени ЄС Литва та Латвія повідомили про стрімке зростання кількості мігрантів Афганістану та Іраку, які намагаються перетнути їхні кордони. Європейський Союз звинувачує диктатора Білорусі Аляксандра Лукашенку в організації прибуття тисяч людей до кордонів як помсту за санкції, запроваджені проти Білорусі. Водночас Міністерство закордонних справ Білорусі 24 серпня звинуватило Польщу у провокуванні потоків мігрантів з Афганістану в рамках американської коаліції, повідомляє державне інформаційне агентство Белта. 

 

На цьому тижні польський Гельсінський комітет з прав людини повідомив, що попросив ЄСПЛ вжити тимчасових заходів. Так, Європейський суд з прав людини закликав, "щоб польська та латвійська влада надавали всім заявникам їжу, воду, одяг, належну медичну допомогу та, якщо можливо, тимчасовий притулок". За інформацією ЄСПЛ, ухвалу про тимчасові заходи "не слід розуміти як вимогу, що Польща чи Латвія мають дозволити заявникам проникнути на їхні території". Тимчасове регулювання буде чинним три тижні, до 15 вересня включно.

 

Читайте також: Анн-Марі Ґуссар про події на литовсько-білоруському кордоні: "Ми маємо справу з терористичною державою"

 

Представник міністерства закордонних справ Латвії зазначив, що буде співпрацювати і виконувати запит суду. "Латвія глибоко поважає тимчасові заходи, призначені Судом, і надалі надаватиме їжу, воду та медичну допомогу для людей в зоні ризику на гуманітарних засадах. Слід зазначити, що вищезгадані заходи включають діяльність, яку Латвія вже здійснювала ", – сказав Яніс Бекеріс агентству Reuters. Водночас відповідь представника польського уряду стосовно ухвали поки що отримати не вдалося. На думку Польщі, яка цього тижня озвучила наміри побудувати паркан на кордоні та подвоїти кількість військових, відповідальність за мігрантів лежить на Білорусі.