"(ЄП )закликає інституції ЄС, країни-члени вжити негайні дії, включаючи збільшення дипломатичного тиску і підготовку персонально націлених заходів і санкцій на поїздки, активи та нерухомість тих українських чиновників, законодавців і їх бізнес-спонсорів (олігархів), які відповідальні за застосування суворих заходів і смерть протестувальників, і активізувати зусилля з тим, щоб зупинити відмивання грошей і ухилення від сплати податків українськими компаніями та бізнесменами в європейських банках", – йдеться у проекті резолюції.
Як повідомлялось, наразі в Європарламенті відбувається обговорення ситуації в Україні , а 6 лютого – голосування за резолюцію.
На даний момент зареєстровані 7 проектів резолюцій.
Нагадаємо, 30 січня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію стосовно України. Згідно з документом, питання санкцій відносно української влади можуть розглянути у квітні, якщо в Україні триватимуть порушення прав людини і у випадку силового розгону Майдану. Асамблея засудила ескалацію насильства під час протестів, що призвела до щонайменше 5 жертв.
Українську владу закликали вступити у відкриті, чесні та ефективні переговори з опозицією, щоб віднайти широкий консенсус. А Росії нагадали про зобов'язання відмовитися від тиску на інші країни.