«Все, що ми робимо в рамках нашої роботи, звичайно, дуже серйозно сфокусовано на Україні, тому що у нас є амбітна мета підписати Угоду про асоціацію в листопаді. Ми на щоденній основі працюємо з Україною », – сказав Стано.
Він підкреслив, що в Європейській комісії розцінюють цю угоду як «угоду нового покоління».
«Дискусія про те, як зробити це (підписання – Ред.) можливим Україною та ЄС триває. Завтра у нас буде Клюєв (Андрій Клюєв – секретар РНБО, – Ред.), в четвер – три лідери опозиції (Віталій Кличко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок) », – додав Стано.
Як повідомлялось, у лютому цього року Європейський союз розробив критерії, виконання яких відкриє перед Україною двері до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Про існування списку, що містить "11 індикаторів", поставлені до відома і українська влада, і опозиція, хоча в офіційних документах він не фігурує.
Експерти провідних аналітичних центрів здійснили моніторинг виконання Україною цих умов ЄС і дійшли висновку, що Україна недостатньо просунулася на шляху до виконання умов для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. За жодним із 11 критеріїв, визначених Євросоюзом, не досягнуто відчутного прогресу. За 4 критеріями зафіксовано певний прогрес, за 5 – мінімальний прогрес, а за 2 – жодного прогресу.
Президент Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням цих критеріїв ЄС і звернувся до голови Верховної Ради Володимира Рибака з проханням розглянути і до кінця нинішньої сесії прийняти всі необхідні закони.
Нагадаємо, підписання угоди про асоціацію з Україною очікується у листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі.
Україна та ЄС розпочали переговори щодо угоди про асоціацію в 2007 році і завершили їх у грудні 2011 року. 30 березня 2012 року угода була парафована сторонами.