НОВИНИ

У Європарламенті виступають за підписання угоди про асоціацію з Україною у листопаді 2013 року

Угода про асоціацію Україна-ЄС має бути підписана в листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі. Про це заявив глава комітету закордонних справ Європейського парламенту Елмар Брок.

«Угода про асоціацію, включаючи угоду про зону вільної торгівлі, має бути підписана в листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі», - заявив він під час прес-конференції в четвер, 20 грудня, у Києві.

Брок нагадав, що для підписання угоди Україна повинна виконати умови, про які йшла мова в резолюції Європарламенту: проведення виборів за європейськими стандартами, створення Виборчого кодексу з урахуванням думки Венеціанської комісії, реформи у правоохоронній системі, скорочення повноважень Вищої ради юстиції.

Він також звернув увагу на необхідність усунення виборчого правосуддя. За його словами, необхідно вирішити питання по справах екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

«Справи Тимошенко і Луценка повинні бути вирішені з самого початку. Якщо вони будуть вирішені, то набагато легше буде боротися за європейську перспективу України», - сказав він.

Нагадаємо, верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон висловлювала сподівання про підписання угоди про асоціацію з Україною у листопаді наступного року на саміті “Східного партнерства” у Вільнюсі.

Такі ж прогнози озвучив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.