ЄСПЛ закликав Азербайджан та Вірменію припинити воєнні дії

30 Вересня 2020, 12:59

У вівторок, 29 вересня, Європейський суд з прав людини на запит Вірменії закликав Азербайджан та саму Вірменію утримуватися від воєнних дій на тлі загострення в Нагірному Карабаху. Про це повідомили в пресслужбі ЄСПЛ «Європейській правді».

 

ЄСПЛ вирішив застосувати правило 39 Регламенту суду – з огляду на те, що нинішня ситуація створює ризик порушень Конвенції з прав людини. На підставі цього правила 39 суд може застосувати заходи, які є обов’язковими для держави. Тимчасові заходи застосовуються лише у виняткових випадках. ЄСПЛ застосовує їх тільки проти тої держави, яка підписала Конвенцію з прав людини і лише тоді, коли, розглянувши всю необхідну інформацію,  суд дійшов до висновку, що заявник буде мати дійсно серйозний ризик незворотної шкоди у разі, якщо захід не буде застосовано.

 

Зазначається, що фактично правило 39 - це наказ для уряду певної країни негайно вдатися до певних дій.

 

Зокрема, суд закликав як Азербайджан, так і Вірменію утримуватися від вжиття будь-яких заходів, зокрема воєнних дій, які можуть спричинити порушення прав цивільного населення, включаючи загрозу його життю і здоров'ю, і виконувати свої зобов'язання за Конвенцією – особливо щодо статті 2 (право на життя) і статті 3 (заборона тортур і нелюдських або принижуючих гідність видів поводження і покарання).

 

Суд також просить Вірменію і Азербайджан якомога швидше проінформувати його про заходи, вжиті для виконання зобов'язань.

 

Нагадаємо, 27 вересня Вірменія та Азербайджан поновили бойові дії в Нагірному Карабасі, внаслідок чого є загиблі і поранені серед цивільного населення. За словами прем'єр-міністра Вірменії Ніколо Пашиняна, ініціатором є Азербайджан. У той же час, в Міноборони Азербайджану в початку обстрілів по всій лінії фронту звинуватили Вірменію. 

 

Рада Безпеки ООН закликала Азербайджан і Вірменію негайно припинити бойові дії і повернутися до конструктивних переговорів. 

 

Нагірний Карабах – регіон на кордоні Вірменії та Азербайджану. Нині більша частина Нагірного Карабаху контролюється невизнаною Нагірно-Карабаською республікою.