ЄС заявив про “можливе спотворення” результатів перевиборів до Ради

27 Грудня 2013, 11:45

Згідно з ним, представництво ЄС бере до уваги офіційні результати повторних виборів у 5 одномандатних округах, які відбулися 15 грудня.

Також в дипломатичній установі вважають, що проведення виборів відповідно до міжнародних стандартів є однією з основних спільних цінностей, на яких повинні базуватися європейські прагнення та європейський вибір України.

При цьому представництво з занепокоєнням взяло до уваги повідомлення про порушення під час виборів і можливе спотворенні результатів голосування.

«Влада повинна провести детальне розслідування можливих порушень і продовжити реформування виборчого законодавства та практики відповідно до рекомендацій Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі та Європейської комісії «За демократію через право»(«Венеціанська комісія »)», – сказано в повідомленні.

Крім цього в повідомленні наголошується, що представництво очікує кінцеву оцінку виборів від експертної групи з виборів БДІПЛ/ОБСЄ.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія визнала обраними народними депутатами переможців виборів у 5 проблемних округах.

Міжнародні спостерігачі також  заявили про порушення на виборах в Україні. Зокрема, спостережна місія Світового Конґресу Українців заявила, що повторні вибори до Верховної Ради не відповідають повною мірою міжнародним стандартам проведення демократичних виборів.  Канадська місія спостереження за виборами – CANADEM, в своєму попередньому звіті  відзначила, що більшість відхилень, що спостерігалися під час повторних виборів 15 грудня були подібними на ті, що були вказані під час парламентських виборів 2012 року.

Також Сполучені Штати висловили своє розчарування повторними виборами до Верховної Ради України.