«Є чинний документ, який лежить в основі наших відносин з ЄС. Стаття 34 каже про непогіршення діяльності компаній обох сторін на території одна одної», – сказав Путін, вказавши, що схвалення Третього енергопакету та його застосування Росія вважає порушенням цієї статті, а дії окремих країн-членів Євросоюзу – конфіскацією російських інвестицій.
Російський президент також піддав критиці закиди ЄС на адресу Росії щодо прив'язки ціни газу до ціни нафти, зазначивши, що Росія не брала на себе нових зобов'язань щодо формування цін на газ під час вступу до Світової організації торгівлі.
У свою чергу Баррозу наголосив, що Єврокомісія вважає, що ЄС виконує всі свої міжнародні угоди. «Наш режим – недискримінаційний і повністю відповідає нашим угодам, оскільки він передбачає більшу лібералізацію ринку», – сказав президент Єврокомісії.
«Ваші компанії вітаються на нашому ринку, однак вони повинні виконувати наші правила», – додав він.
Баррозу також зазначив, що в питанні формування цін на газ головна проблема полягає не у прив'язці їх до цін на нафту, а в ціноутворенні для країн, які переважно залежать від одного постачальника, – Росії.
Після того як президент Єврокомісії завершив пояснювати свою позицію, Путін додав: «Ось мій друг, пан Баррозу, так довго та емоційно пояснював позицію, тому що відчуває, що неправий, винний».
Стосовно прив’язки цін на газ до цін нафту президент Росії додав, що таку практику вигадала не Росія, а Нідерланди.
Як відомо, Росія пропонує ЄС відмовитися від Третього енергопакету, що був схвалений в 2009 році, і створити єдиний енергокомплекс.
Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що Росія повинна сприймати як даність норми Третього енергетичного пакету.
Як писав EUobserver, напередодні саміту Росія-ЄС між Брюсселем і Москвою зросла торгівельна напруженість.