НОВИНИ

Меркель порадила Путіну змиритися з Третім енергопакетом

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що Росія повинна сприймати як даність норми Третього енергетичного пакету.Про це вона заявила сьогодні в Москві на спільній прес-конференції з Президентом РФ Владіміром Путіним.

«Я рекомендую сприймати речі такими, як вони є, і використовувати ту свободу дій, яку вони представляють», - сказала Меркель.

За її словами, в ЄС існують різні філософські підходи, що краще захищає конкурентну боротьбу, і було ухвалено компромісне рішення, яке знайшло своє відображення в Третьому енергопакеті.

«Ми в Європі вели дуже запеклі дискусії (з цього питання) на прикладі ліній електропередачі, залізничного сполучення», - сказала вона.

Меркель зазначила, що буде неможливо добитися 100% проводження тільки російського газу через один трубопровід. При цьому вона відзначила, що якщо не буде другого постачальника, то існуюча труба має використовуватися в повному обсягу.

У свою чергу, Путін зазначив, що Росія з повагою ставитиметься до рішень своїх партнерів, але це не повинно зачіпати інтереси РФ.

«Третій енергопакет  – шкідливий документ. Це наша думка. Європейські партнери мають право робити те, що вони хочуть. Єдине, проти чого ми заперечуємо – проти того, щоб законам, які ухвалюються, надавалася зворотна сила», - сказав він.

Путін наголосив, що це неприпустимо і такий спосіб вирішення питань нецивілізований.

«Якщо ми вкладаємо гроші в якісь мільярдні проекти за діючими правилами і законами, то яка може бути у нас упевненість, що буде з цими інвестиціями, якщо невідомо, що з цими рішеннями буде потім, і заднім числом нові правила будуть поширені на старі інвестиції?» - сказав він.

Нагадаємо, у лютому Путін запропонував ЄС відмовитися від "Третього енергопакету" і створити і створити єдиний енергокомплекс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.