НОВИНИ

Путін пропонує ЄС відмовитися від «третього енергопакету»

Росії і Європі потрібен єдиний енергокомплекс, а від «третього енергопакету» Євросоюзу можна відмовитися. Про це пише прем'єр-міністр Росії, кандидат в президенти РФ Владімір Путін у статті «Росія і мінливий світ», яка буде опублікована в понеділок в газеті «Московские новости».

«Потрібно задуматися і про більш глибоку кооперацію в сфері енергетики - аж до створення єдиного енергокомплексу Європи. Важливі кроки в цьому напрямку - будівництво газопроводів «Північний потік» по дну Балтики та «Південний потік» в Чорному морі. Ці проекти підтримали уряди багатьох країн, в них беруть участь найбільші європейські енергетичні компанії», - пише прем'єр-міністр Росії.

«Після їх повного введення в експлуатацію Європа отримає надійну і гнучку, не залежну від чиїхось політичних примх систему газопостачання, що дозволить не формально, а реально зміцнити енергобезпеку континенту», - зазначив Путін.

«Це особливо актуально в світлі рішення деяких європейських держав скоротити або взагалі відмовитися від використання ядерної енергії», - додав російський прем'єр.

Путін розкритикував «третій енергопакет» ЄС, спрямований на видавлювання з ринку російських інтегрованих компаній.

«Але він - з урахуванням збільшеної нестабільності альтернативних Росії постачальників енергоресурсів - ще й загострює системні ризики для самої європейської енергетики, відлякує потенційних інвесторів у нові інфраструктурні проекти. У бесідах зі мною багато європейських політиків сварили «пакет». Треба набратися мужності і прибрати цю перешкоду на шляху взаємовигідної співпраці», - заявив Путін.

Нагадаємо, наприкінці лютого представник Газпрому Сергій Купріянов заявив, що після запуску «Південного потоку» і розширення «Північного потоку» Україна матиме нульове значення для експорту російського газу.

Втім, у Нафтогазі впевнені, що Газпром не зможе обійтися без української ГТС.

У свою чергу в Європейській комісії заявляли, що українська газотранспортна система є однією з основних для поставок російського газу в Європу, і наголосили на необхідності для України терміново розробити довгострокову стратегію в цій сфері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.