ЄС підготував санкції для майже всього керівництва РФ, низки медіаорганізацій та журналістів

9 Квітня 2014, 09:04

Про існування розширеного «чорного» списку ЄС стало відомо 14 березня, коли Євросоюз готувався ввести перші персональні санкції проти РФ. Агентство Reuters з посиланням на джерела в структурах ЄС повідомило, що європейські чиновники склали п'ятисторінковий документ з 120-130 прізвищами громадян Росії, яким можуть заборонити в'їзд до Євросоюзу та чиї активи там можуть заарештувати.

Копія документа опинилася в розпорядженні "КомерсантЪ". Він називається "Невичерпний список російських осіб та організацій, відповідальних або причетних до дій або рішень, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України".

Документ дійсно складається з п'яти сторінок, але прізвищ у ньому 107 (також згадані п'ять організацій). Джерело у у Брюсселі пояснило, що є ще додатковий список українських (в основному кримських ) чиновників, проти яких можуть застосувати санкції. Крім того, за словами співрозмовника видання, вже під час першого предметного розгляду основного списку главами МЗС країн ЄС в нього внесли прізвища ще кількох людей переважно з адміністрації президента РФ. "В цілому виходить близько 130 осіб", – пояснив співрозмовник.

Нові персоніфіковані санкції можуть, за словами джерел у Брюсселі, ввести ще до нового етапу економічних обмежень – рішення про розширення «чорного» списку можуть прийняти за пропозицією голів МЗС країн ЄС. У такому випадку під візові та майнові санкції потрапить майже все політичне керівництво Росії. Фігуранти списку, з якого і вибиратимуться кандидати для покарання, розбиті на п'ять груп.

Перша – члени законодавчих органів. У нових «чорних» списках фігурують заступники голови Ради федерації (СФ) Алєксандр Торшин і Ільяс Умаханов, всі члени комітету СФ з міжнародних справ і комітету СФ з оборони та безпеки, весь склад ради Держдуми, а також низка депутатів з різних комітетів, включаючи Алєксєя Пушкова і Владіміра Комоєдова.

Друга група – члени виконавчих органів влади: всі постійні nf непостійні члени Ради безпеки РФ, за винятком президента Владіміра Путіна, прем'єра Дмітрія Мєдвєдєва і глави МЗС Сєргєя Лаврова.

Третя група – представники силових структур: високопоставлені працівники Міноборони (включаючи заступника міністра Анатолія Антонова, начальника головного управління міжнародної військової співпраці Сєргєя Кошєлєва і заступник глави Генштабу Ігоря Сєргуна) та ФСБ (включаючи голову управління військової контррозвідки Алєксандра Бєзвєрхнєго).

Четверта група – бізнесмени. У цій категорії поки немає жодного прізвища

П'ята група – медіаорганізації та журналісти. У поясненні до цього розділу сказано, що "ці медіаструктури та журналісти активно брали участь у пропагандистських зусиллях на підтримку анексії Криму з боку РФ і російської військової інтервенції в Україні". До таких структур в ЄС відносять "Газпром-медіа", телеканали " Росія", Russia Today, "Первий канал" і НТВ. Персоналізовані ж санкції, крім Дмітрія Кісєльова (він потрапив у другий "чорний" список ЄС) поширять ще на трьох журналістів: Міхаіла Лєонтьєва, Іраду Зєйналову та Міхаіла Гусмана

читати ще