НОВИНИ

У ЄС можуть прийняти власний "список Магнітського"

Європарламент схвалив "список Магнітського" із 32 росіян, до яких можуть застосувати санкції у вигляді замороження активів і заборони в'їзду до ЄС.

У резолюції ЄП повідомляється, що всі, хто потрапив під санкції, вважаються причетними до тортур і загибелі російського юриста Сергія Магнітського, а також тривалого тиску на його сім'ю.

Нагадаємо, Сєргєй Магнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його було взято під варту. Магнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Магнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Магнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США  прийняли "закон Магнітського", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.