Яценюк зекономив на зарплатах, держдачах і відрядженнях чиновників

12 Серпня 2014, 17:31

Депутатські пільги

Ще 28 лютого Верховна Рада прийняла законопроект "Про внесення змін до закону про статус народного депутата", який передбачає скасування низки депутатських пільг. Зміни стосувались порядку нарахування трудового стажу нардепів, присвоєння звань, виплати матеріальної допомоги працюючим депутатам та забезпечення колишнім нардепам у разі неможливості їх працевлаштування.

Також парламент скасував виплати одноразової допомоги при виході народного депутата на пенсію (раніше виплачували дванадцять місячних посадових окладів) та достроковому припиненні повноважень (три місячних посадових оклади). Крім того, вилучили норми щодо виплати матеріальної допомоги на оздоровлення народного депутата в розмірі подвійної місячної заробітної плати; про відшкодування витрат, пов’язаних із переїздом на роботу до Верховної Ради і попереднє місце роботи тощо.

Пізніше оклади народних депутатів та чиновників Кабміну скоротили удвічі –  до 6, 5 тис. гривень. Рішення також передбачає позбавлення посадовців надбавок до зарплати.

Витрати на чиновників

1 березня новосформований український уряд під керівництвом Арсенія Яценюка прийняв постанову "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету", якою вів заборону на придбання чиновниками форменого одягу, автотранспорту, мобільних телефонів, ноутбуків, проведення ремонтів, здійснення витрат на обслуговування мобільних телефонів, оплату чартерних рейсів тощо. Крім того, Кабмін встановив обмеження на закордонні відрядження та фінансування святкових заходів.

Наприкінці травня міністр Кабінету міністрів Остап Семерак повідомив, що уряд скоротив армію чиновників на 25 тисяч.

На початку липня Кабмін скасував пільги для колишніх чиновників. Зокрема, йшлося про медичне, санаторно-курортне лікування колишніх чиновників та їхніх сімей, проживання в об'єктах Державного управління справами, транспортне забезпечення, грошове утримання тощо.

Крім того, президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», яким на 70% скоротив видатки на забезпечення діяльності низки центральних органів виконавчої влади. Загальне скорочення видатків по цих органах склало 582,2 млн гривень.

Згодом президент скасував низку пільг генералам армії, генералам внутрішньої служби та державним радникам юстиції, звільненим за вислугою строку служби. Вказаним особам раніше надавали грошове, автотранспортне, медичне та інші види обслуговування за останньою посадою, а також право мати помічника. Також їм забезпечувалося щорічне безоплатне санаторно-курортне лікування з відшкодуванням вартості проїзду в межах України, оплачувалося 50% вартості користування житлом, комунальними послугами та телефоном.

Загалом Порошенко скасував шість розпоряджень, підписаних Віктором Ющенком за час перебування главою держави. Одне з них стосувалося Володимира Литвина і надавало йому довічне право отримувати щомісячну платню і жити на держдачі у Кончі-Заспі.За ним був закріплений безкоштовний автомобіль з двома водіями, одна покоївка і санаторно-курортне лікування у закладах Держуправління справами (структурі, обслуговуючій діяльність Президента і його адміністрації, РНБО та інших органів влади).

Автопарки

Разом з відмовою від чартерних рейсів, ще на початку квітня уряд анонсував розпродаж автопарку Кабінету міністрів, який налічував понад 200 авто. Зокрема на аукціон виставили 73 урядових авто, з яких у червні-липні продали 35 на загальну суму у майже 4 млн гривень.

Крім того, відповідно до постанови Кабміну, планувалося скорочення автопарків інших відомств. Так, МВС та Міноборони дозволили мати по три автомобілі, всім іншим міністерствам і відомствам – по одному.

Державні дачі

У квітні уряд припинив фінансування витрат на утримання держдач. Так, посадовці, які проживають на державних дачах, тепер сплачуватимуть повну вартість комунальних послуг (до цього – лише 30%).

1 серпня Порошенко підписав розпорядження про скасування пільг жителям елітних селищ – Конча-Заспи та Пущі-Водиці.