Янукович зобов’язав митників збільшити збори на 7 млрд гривень

17 Березня 2012, 09:13

Про це повідомив високопоставлений співробітник митниці, пише газета «Дзеркало тижня. Україна».

Основною проблемою імпортно-експортної політики в Україні була фактична тінізація цілих сегментів імпорту так званими модними фірмами. Привілейовані брокерські контори, що працювали в тісному контакті з Держмитницею, СБУ та кримінальними угрупованнями, накрутили ціни на «розмитнення» до позахмарних висот. Обов’язкові послуги посередника при поставці товарів широкого вжитку і господарських товарів становили до 60% від суми оформлення вантажу.

За словами високопоставленого працівника митниці, нині ситуація змінюється радикально: «Скомандувано аж згори – закрити всі «офіси» «модних фірм».

Якщо місяць тому за контейнер китайського ширвжитку довелося б заплатити 25 тис. дол. офіційних платежів до бюджету, а 30 тис. дол. – перерахувати на рахунки призначеного тобі посередника, то тепер завдання конкретне – платежі мають іти тільки в бюджет. І жодних прокладок та посередників.

«Отже, починаючи з березня, офіційні платежі з контейнера ширвжитку становитимуть 55 тис. дол. І ця ставка зростатиме. Можна очікувати, що вже в червні митниця доведе збори з контейнера у бюджет до 80 тис. дол», зазначає видання.

«Із кордону зняли не тільки кримінальних посередників, а й посередників у погонах. Припинено тотальний «шпон» та здирництво з боку СБУ. Митникам сказали: хлопці, ось ваша зарплата офіційна, ось вам доплати на таку-то скромну суму. Але ваш бізнес на затримці контейнера, на вивантаженні-завантаженні вже не пройде. Якщо хтось наважиться гальмувати контейнер, щодо якого зроблено легальні платежі, – вилетить із роботи», – відзначило джерело.

За словами митника, вже зараз у чергу на звільнення поставлено багато начальників середньої ланки митниці.

«Керівництво митниці поставило завдання впровадити до кінця року пілотний проект електронного документообігу з цифровим підписом, завдяки якому більшості суб’єктів ЗЕД взагалі не доведеться контактувати з чиновниками – оформлення документів відбуватиметься через Інтернет. Тобто саму ймовірність корупційних контактів буде зведено до нуля», – пояснило джерело.

За його словами, збільшення плану зі зборів до бюджету на 7 млрд для митниці, за умови дотримання нових правил гри, жодної проблеми не становитиме.

«Якщо буде скасовано пільги, митниця зможе дати не менше 10 млрд за рік. Саме під ці завдання Калетніку дали Митний кодекс, який він форсував у парламенті», – зазначило джерело.

Нагадаємо, 7 березня президент Віктор Янукович запропонував нові соціальні ініціативи, серед яких збільшення доплат різним категоріям населення,повернення вкладів Ощадбанку СРСР, іпотека під 2-3% річних.

На Банковій заявили, що з 16 млрд грн, необхідних на реалізацію соціальних ініціатив, близько 11 млрд грн вже є. При цьому ще 10 млрд грн планується виділити на іпотеку.

При цьому податківці обіцяли, що не посилюватимуть фіскальний тиск для стрімкого збільшення зборів до бюджету.

Позначки: