Янукович за півтора року так і не визначився зі своїм ставленням до справи Тимошенко

10 Лютого 2013, 17:55

Так, на початку жовтня 2011 року Янукович заявляв, що йому не хотілося би коментувати суд над Тимошенко, «оскільки це могло розглядатись як тиск або на суд, або на правоохоронні органи».

Напередодні оголошення вироку Тимошенко, президент запевняв іноземні ЗМІ, що його абсолютно не цікавить ні справа, ні вирок екс-прем'єрові.

11 жовтня, після оголошення вироку, Янукович наголосив на тому, що рішення Печерського суду Києва, яким  Тимошенко була засуджена до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час укладення газових контрактів з Росією в 2009 році є неостаточним, оскільки попереду ще – Апеляційний суд.

Разом з цим глава держави назвав логічним те, що розслідування справи і наступний розгляд закінчився вироком, і запевнив, що суд у справі Тимошенко проходив винятково в рамках чинного законодавства.

Того ж дня, під час спільної прес-конференції із президентом Словенії, Янукович назвав вирок Тимошенко прикрістю, що перешкоджає євроінтеграції

Також президент зауважував, що йому особисто не подобається хід справи Тимошенко і додавав, що невдовзі буде прийняте нове кримінальне законодавство, також за його словами, у справі Тимошенко відбудеться апеляційний суд.

13 жовтня Янукович виступив за декриміналізацію статті вироку прем'єр-міністрові. Проте, уже 18 жовтня змінив позицію і заявив, що вважає неприйнятним звільнення Тимошенко з ув’язнення.

В інтерв’ю іноземним ЗМІ, президент зазначав, що питання Тимошенко – дуже суперечливе, тому що «тут присутні дуже багато різних порушень закону».

Наступного місяця Янукович визнав, що ситуація навколо Тимошенко може перешкоджати ратифікації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

Ще через місяць він наголошував, що йому неприємна ситуація навколо екс-прем'єра Юлії Тимошенкоі він «нікому не бажає опинитися на її місці».

Тоді ж він стверджував, що став заручником ситуації, яка складалася навколо справи Тимошенко. 

Уже у січні 2012 року Янукович визнав суперечливість ув'язнення Тимошенко і проблеми законів, але наголосив, що розслідування інших звинувачень екс-прем’єра триває.

За місяць він знову заявив, що єдиною перешкодою на шляху євроінтеграції Україна є ситуація навколо Тимошенко.

Тоді ж Янукович зазначав, що готовий розглянути можливість помилування колишнього прем'єр-міністра, але лише після завершення судового процесу у всіх інстанціях і в разі її особистого звернення.

Про це він також говорив під час зустрічі з главами українських церков у квітні 2012 року і пізніше в інтерв’ю іноземним ЗМІ.

У травні 2012 року, на прес-конференції в Донецьку,  Янукович заявив, що проблема з Юлією Тимошенко виникла «не сьогодні і не вчора, а починаючи з 90-х, «коли грабували Україну»». 

Наступного місяця, Янукович заявив агентству Bloomberg, що вважає Тимошенко причетною до злочинів, в яких вона звинувачена, в тому числі – до вбивства депутата Євгена Щербаня. У Європі зауважили, що Янукович вийшов за рамки свого мандату.

Пізніше Янукович відкоригував свою заяву про причетність Тимошенко до вбивства Щербаня, заявивши, що встановлення причетності екс-прем’єра до вбивства депутата є винятково прерогативою суду.

Наприкінці червня Янукович наголосив, що «у світі немає політика, причетного до такої кількості кримінальних справ, як Тимошенко».

У липні президент зазначав, що будь-які коментарі у справі Тимошенко можна буде давати тільки після завершення судового процесу. 

Наприкінці 2012 року Янукович запевняв, що Україна працює над удосконаленням законодавства у сфері захисту прав людини.  За його словами, нове законодавство має виключити можливість виникнення в майбутньому справ, аналогічних «справі Луценка» і «справі Тимошенко».

А 6 лютого під час візиту до Литви, президент заявив, що для вирішення питання щодо ув’язнення Тимошенко йому потрібен час.