НОВИНИ

Янукович пояснив, коли подумає над помилуванням Тимошенко

Президент Віктор Янукович заявив, що готовий розглянути можливість помилування колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко після завершення судового процесу у всіх інстанціях і в разі її звернення. Про це він сказав в інтерв'ю 3 телеканалам.

«Це питання ви мені зможете поставити, коли закінчиться процес по Тимошенко, тобто він не завершений», – зазначив він.

Крім цього, Янукович зазначив, що розгляне можливість помилування, якщо до нього надійде відповідне звернення.

«Процедура помилування передбачена в законодавстві, (передбачено - Ред.) як вона відбувається. І я вам хочу сказати: якщо ця процедура буде, а вона починається із заяви засудженої людини, звернення її до президента, у президента є комісія, що розглядає це питання, я переконаний у тому, що ми зобов'язані за Конституцією розглянути це питання й прийняти рішення. Тоді це питання буде до мене», - сказав Янукович.

При цьому, за його словами, після прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу з'явиться можливість додаткових процесуальних дій щодо перегляду раніше прийнятих судових рішень, зокрема, справи проти Тимошенко повинні будуть розглядатися також з урахуванням нових положень кодексу.

Водночас він назвав вимоги ЄС щодо необхідності звільнення Тимошенко і Луценка, аби вони взяли участь у виборах, політикою.

«Це політика. І як в будь-чому, є політика, є право. Помилка Тимошенко в чому була? Помилка Тимошенко була в тому, що вона не захищалася в законодавчому плані, в юридичному плані. Вона пішла і вибрала спосіб захисту політичний», - зазначив Янукович.

«З чим я можу погодитися? Я можу погодитися з тим, що українське законодавство недосконале і що це питання, яке розглядалося по Тимошенко і з інших, розглядалося не у відповідності з європейськими стандартами і принципами. Я з цим абсолютно згоден», - пояснив він.

Нагадаємо, перший заступник Комітету з правоохоронної діяльності Верховної Ради, член фракції Партії регіонів Володимир Олійник вважає, що на виконання вимог ПАРЄ Тимошенко і Луценко можуть бути помилувані або амністовані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.