Янукович вважає, що у кредиті Путіна винен уряд Азарова

26 Грудня 2013, 16:21

«Серед уроків 2013 року не можу оминути увагою виконання Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, що була підготовлена і схвалена Урядом згідно з моїм дорученням. Чому вона не стала основою для прискорення структурних змін? Чому не були забезпечені імпульси для формування передових сфер виробництва? На це запитання повинен відповісти уряд», – сказав Янукович.

За його словами, цифри, відображені в показниках економічного зростання і ВВП, важко назвати позитивом від впровадження цієї програми.

«Ви (уряд) особисто відповідальні за те, що непроста ситуація в реальному секторі ускладнила виконання бюджету і примусила нас брати додаткові кредитні кошти. Що це було? Прорахунки? Недопрацювання? Дайте мені відповідь на це питання», – наголосив Янукович.

На його переконання, необхідно здійснити ретельний аналіз виконання програми, зробивши новий акцент на створенні умов для прискорення структурних реформ.

«Вважаю, що врешті-решт у 2014 році ми цю програму виконаємо. Її треба розпочати невідкладно. Готуйте це питання разом з розглядом бюджету на наступний рік вже в січні 2014 року», – підкреслив Янукович.

Як повідомлялось, до цього Янукович пообіцяв, що 2014 року одним із пріоритетів діяльності влади стане боротьба з корупцією.

Також Янукович на Раді регіонів заявив, що 2013 рік був одним із найважчих за роки незалежності України.

Нагадаємо, 17 грудня в Москві під керівництвом президентів Владіміра Путіна і Віктора Януковича відбулося засідання російсько-української міждержавної комісії. У результаті був підписаний пакет з 14 документів. Зокрема, російський Газпром і Нафтогаз України підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів. Доповнення передбачають, що Газпром щоквартально переглядатиме ціну на газ для України.

Російський уряд також розмістить частину свого Фонду національного добробуту в розмірі $ 15 млрд. у цінних паперах українського уряду.

Що тепер повинен Київ Путіну в обмін – сторони не повідомили.

Читайте також: Між стабільністю та інстинктом самозбереження. Янукович пішов назустріч проросійському лобі