Янукович ветував закони, що вводять безпрецедентні пільги для ІТ-сфери

21 Червня 2012, 18:51

Пропозиції глави держави до відповідних законів опубліковані на офіційному сайті парламенту.

Так, в законі про держпідтримку розвитку індустрії програмної продукції (законопроект № 8267) президенту не сподобалося введення спеціального режиму нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за галузевою ознакою, так як це є порушенням Конституції, рівності суб'єктів підприємництва їх рівності перед законом.

Крім того, впровадження запропонованого законом механізму призведе до втрат Пенсійного фонду (ПФ) до 6 млрд грн на рік.

Збентежило Януковича і пропоноване законом положення про розрахунок з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2022 року єдиного соціального внеску виходячи з кількості днів, відпрацьованих працівником у звітному періоді. У зв'язку з цим президент пропонує виключити із закону частину другу статті 6.

Також президент вважає за необхідне визначити в законі суб'єкти господарювання індустрії програмної продукції, на які поширюється державна підтримка.

Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції (законопроект № 9744), на думку Януковича, не містить чіткого визначення товарів і продукції, операції з поставки яких передбачається звільнити від оподаткування податком на додану вартість.

Визначення терміну «програмна продукція» відсутня і в Податковому кодексі, і в самому законі. При таких обставинах неможливо і чітко окреслити коло операцій, на які поширюється пропонована податкова пільга, тому президент запропонував визначити цей термін в законі.

Крім того, президент зазначив, що пропоновані процедури адміністрування встановлюваного режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції є складними для бізнесу і містять корупційні ризики, і запропонував утриматися від введення додаткових підстав для проведення органами ДПСУ документальних позапланових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, а також від отримання відповідного висновку Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.

Янукович також вважає неприйнятним зниження ставки податку на доходи фізичних осіб для працівників суб'єктів індустрії програмної продукції до 5% і пропонує виключити із закону ці норми.

Нагадаємо, 24 травня Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроекти, які вводять безпрецедентні пільги для ІТ-галузі.

Зокрема, для компаній-учасників експерименту на 10 років передбачено зниження податку на прибуток з 21% до 5%, а для їхніх співробітників – податку на доходи фізосіб – з 15% до 5%. Крім того, продукція і послуги компаній цієї сфери будуть на 10 років звільнені від сплати ПДВ.