Про це повідомило джерело газети "Коммерсант-Украина" в МЗС.
За даними співрозмовника видання, візит Януковича до столиці Росії заплановано на 17-18 грудня.
Одним з головних питань порядку денного стане можливість участі України в східному інтеграційному процесі, зазначає джерело.
Москва оптимістично оцінює перспективи зближення з Києвом. "Ми ведемо велику роботу з Україною, намагаючись переконати українське керівництво увійти в Митний союз. Будемо сподіватися, що до 2015 року це завдання буде вирішено", – заявив учора радник президента РФ Сергій Глазьєв, який у 2009-2012 роках обіймав посаду відповідального секретаря Митного союзу.
Науковий директор Інституту євроатлантичної інтеграції Олександр Сушко вважає, що шанси на зближення України з Митним союзом Росії, Білорусі і Казахстану в умовах величезного дефіциту бюджету і невизначеності європейських перспектив стають все більш реальними.
"Зміна вектора – це вже не шантаж Європи, це абсолютно реальна можливість. Ми вже дещо почули з Ашхабада і ще почуємо новини 17-18 грудня з Москви", – вважає Сушко. Як відомо, в Ашхабаді Янукович заявив про необхідність "приєднуватися до деяких положень Митного союзу, до тих правил, які є в Митному союзі".
Втім, деякі експерти дотримуються думки, що заяви про можливий вступ у Митний союз ніколи не переростуть у конкретні дії. Вони пояснюють це тим, що проти зближення з Росією виступають найбільші українські фінансово-промислові групи, що підтримують контакт з президентом і його адміністрацією і побоюються за свій бізнес.
Втім, джерела видання не бачать такої небезпеки. "Міф про те, що великий бізнес боїться економічної інтеграції з Росією, не базується на логіці. Вступ до Митного союзу не означає, що, припустимо, мої активи стають підконтрольні Кремлю. Вони залишаються на українській території, і на них, як і раніше, поширюється українське, а не російське законодавство", – заявив раніше один з членів уряду Азарова.
Читайте також: Експерт: Янукович може погодитися на вступ до Митного союзу заради збереження своїх статків