Янукович схвалив нові підходи контролюючих органів до бізнесу

25 Червня 2013, 03:20

«Документ запроваджує новий підхід до вжиття контролюючими органами заходів реагування до суб'єктів господарювання. Цей Закон розроблено та внесено до Верховної Ради за ініціативою глави держави на виконання рішення Комітету з економічних реформ, з метою подальшої дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу», – йдеться у повідомленні.

Згідно із законом, контролюючий орган не має права без рішення суду зупинити діяльність підприємства. Якщо контролюючий орган виносить рішення про вжиття інших заходів реагування за результатами перевірок (наприклад щодо застосування штрафних санкцій, винесення приписів про усунення недоліків тощо), то він зобов’язаний звернутися до суду для підтвердження такого рішення. Ці випадки будуть встановлені галузевими законами. Тобто, підприємці звільняються від обтяжливих процедур оскарження в судах прийнятих рішень про накладення санкцій. Такий підхід вводиться в дію з 1 липня 2013 року.

Таким чином, з прийняттям закону підприємці убезпечені від застосування до них контролюючими органами неадекватних заходів.

Також документом скасовується впровадження нового напряму експертизи проектів будівництва; органи пожежного нагляду позбавляються права брати участь у проведенні експертизи проектів будівництва, оскільки така експертиза здійснюється експертними організаціями; скасовується необхідність подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань пожежної безпеки щодо об'єктів будівництва, які введені в експлуатацію, а також щодо об'єктів, на які раніше органи пожежного нагляду видали відповідний дозвіл.

«Цей Закон спростить умови ведення бізнесу в Україні та сприятиме поліпшенню підприємницького клімату, стимулюватиме залучення в економіку внутрішніх та зовнішніх інвестицій», – запевняють в АП.

Як повідомлялось, 25 червня прем’єр-мінстр Микола Азаров закликав бізнесменів Люксембургу виходити на ринок України, де завдяки політичній стабільності cпостерігається соціальний і економічний розвиток.

Раніше президент Віктор Янукович заявляв, що Україна повинна провести роботу з дерегуляції та спрощення видачі дозвільних документів для того, щоби в рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business) Світового банку увійти в топ-100 країн. Наразі вона посідає 137 місце серед 185.

Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку, серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.

Нагадаємо, інвестори та експерти відзначають погіршення інвестклімату в Україні.

Експерти відзначають, що 2012 року на інвестиційний клімат негативно вплинули жорстка монетарна політика, популістські рішення уряду напередодні виборів і, як наслідок, припинення проведення економічних реформ. Крім того, негативний вплив на індекс мала призупинка і подальша відсутність співпраці з МВФ. Серед факторів, що заважають веденню бізнесу, опитані експерти зазначили, зокрема, прийняття мовного закону, який змушує виробників маркувати товари регіональними мовами. З 5 можливих балів індексу інвестиційної привабливості країна отримала лише 2,12.

Нагадаємо, у жовтні 2012 року Європейська бізнес асоціація повідомила, що інвестори оцінили бізнес-клімат України та умови ведення бізнесу у третьому кварталі цього року на 2,14 балів з 5 можливих. Це найнижчий показник за всю історію дослідження – з 2008 року.