«Взагалі, слово приватизація ніколи не використовувалось ні на яких переговорах. Ні з ким. Ми не вживали слово «приватизація». Це все чутки чи домисли, можливо, навіть, провокація. Але ми не живемо за рахунок чуток», – сказав Янукович.
Він додав, зараз ведеться робота щодо підготовки української газотранспортної системи до її модернізації.
Президент підкреслив, що модернізація української ГТС спрямована, перш за все, на підтримку технічної надійності цієї системи, а також зберігання певних обсягів прокачування газу. На переконання Януковича, цього можна досягти за рахунок об’єднання зусиль споживачів, транзитерів і постачальників газу.
«Сьогодні є велике бажання зробити консорціум «Україна – Європа – Росія», – додав Янукович, підкресливши, що без участі парламенту будь-яке рішення щодо створення консорціуму прийматися не буде.
Як відомо, у квітні Кабмін запропонував Верховній Раді дозволити приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу", що займаються транспортуванням газу по магістральних трубопроводах і зберіганням його в підземних сховищах.
Згодом в ЗМІ з'явилась інформація, що під час зустрічі президентів України та РФ 26 травня в Сочі йшлося про те, що Київ готовий поступитися контролем над магістральними газопроводами в обмін на знижку на газ.
Міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що з говорити про можливість допуску будь-кого до управління газотранспортною системою України поки зарано. Він також висловив сподівання, що український та російський лідери досягнуть домовленостей щодо української газотранспортної системи (ГТС) на зустрічі в Астані, де 28-29 травня.
В Астані країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.
31 травня Україна підписала з Митним союзом меморандум про поглиблення співпраці.